Wpis z mikrobloga

#fm20 #footballmanager #fmweekly
Hej! Zapraszam do kolejnej części cyklu. Wyjątkowo wcześniej - podejrzewam, że i tak nie ma nic innego do czytania ;)

4. Sezon 21/22: "Pierwsza w życiu oferta pracy"

Jest to trzeci sezon w FM20 i trzeci w tym samym klubie. W końcu w klubie mam wszystko ułożone po swojemu. Przed sezonem pozbyłem się graczy, którzy szału nie robili, za kwoty w zakresie 1,1-1,9 mln funtów. Niestety Ramirez zatęsknił za Hiszpanią - jednak dzięki dodatkowym 4,5 mln jakoś to przebolałem. Do końca roku kontrakt miał mój czołowy snajper Gytkjaer i nie chciał go przedłużać, więc zacząłem się rozglądać za napastnikami. Wybór padł na Penarande(typowy Poacher) oraz Cristo, którego chciałem do przetestowania gry z fałszywą "9". Czerwińskiego zamienił Zimmer, a genialny na bramce Woodman został zamieniony na dwóch niewiele słabszych bramkarzy(Polak Reimann oraz Fruchtl). Nadmiar pieniędzy z transferów przeznaczałem na podwyższanie kontraktów Gumnego, Jóźwiaka i Marchwińsiego. Za 250k przyszedł Portugalczyk Jair Tavares, który z atrybutami(dośrodkowanie, przyspieszenie, zwinność, drybling) na poziomie liczby 15 robił ogień na prawej stronie. Za darmo przyszedł... Bartosz Kapustka. Szału nie robił, ale na poziom Ekstraklasy wystarczyło. Kupiłem na przyszłość Kacpra Kozłowskiego za 1,5 mln - z racji młodego wieku transfer miał się dokonać dopiero w przyszłym sezonie.

No i przyszła zima. Maksymalna wartość pojedynczego piłkarza w klubie zatrzymała się na 2 mln, a lepsi piłkarze nie chcieli przychodzić, choć zapewniłbym im dobre warunki finansowe. Zauważyłem, że nie będzie tak łatwo jak w FM11, kiedy mogłem sprowadzić Neymara.
Najpierw zgłosiłem się sam do VfB Stuttgart, jednak nie przeszedłem dobrze rozmowy kwalifikacyjnej. Tydzień później odezwała się... AS Roma. Miała ewidentny kryzys(14 miejsce po rundzie jesiennej). Nigdy w poprzednich FMach nikt mi nie złożył propozycji, więc żal było nie skorzystać. Przy okazji chciałem zobaczyć, za ile uda mi się opchnąć moje gwiazdy, o które pytał chociażby Manchester United.

Efekty wyprzedaży zobaczycie w screenie z transferów. Tymczasem przede mną konkretne wyzwanie:
- w składzie 4! wypożyczonych piłkarzy(nie lubię rozwijać piłkarzy innych klubów), w tym Albańczyka Shaqiriego
- w składzie sporo zawodników ponad 30 lat, w tym gwiazda zespołu - Dzeko
- nadmiar prawych obrońców(Florenzi, Spinazzola, Karsdorp i zapowiadający się talent Devid Bouah)
- namiar graczy spoza UE
- na start 14 miejsce, a na 6 miejscu Sassuolo - mój klub afiliacyjny!
- spore długi, które trzeba spłacać
- skoro długi, to i z budżetem transferowym kiepsko
- na start młody Kluivert, który chce odejść, za przeciętną kwotę jak na jego potencjał
- większość gra ustawieniem z wahadłowymi, a ja musiałem nauczyć ich mojego ustawienia
- pierwszy mecz przegrałem i spadłem na 17 miejsce...

I teraz co najlepsze - sezon skończyłem na 5 miejscu! Kawał dobrej roboty odwalili pożyczeni Mason Greenwood, Malang Sarr oraz Loftus-Cheek. Dotarłem do finału Pucharu UEFA łatwą ścieżką, by w finale zostać rozjechany przez Arsenal. Na plus jest to, że drużyna miała dobrze ułożony trzon. Florenzi miał uznanie, a po Dzeko kapitanen został Cristante. Fajnie zapowiadali się wychowankowie Bouah i Riccardi, oraz młody Zaniolo. Skład prezentował się mniej więcej tak: Pau Lopez - Dimarco(Spinazzola), Ibanez, Mancini, Florenzi(Bouah) - Cristante(Diawarra),Veretout(Riccardi),Jóźwiak(Shaqiri), Loftus-Cheek, Zaniolo(Cengiz Under) - Greenwood(Dzeko)

Transfery Lech
Transfery Roma

Do Romy sprowadziłem Dimarco z Interu, który dobrze mi służył, oraz swojego żołnierza Jóźwiaka.

Zapowiada się ciekawa przygoda :)

Do zobaczenia już w piątek, we wpisie:
5. Sezon 22/23: "Wyjść z długów"

wołam: @aut91 @Schneider91 @lczernecki @So_I_Scream @19karol90 @dobrepicko @LordDockers @snorli12 @klcn123 @kumkumczyta @hekerakaobywatel @Gooral7 @Irinolld @lukwac @tolstyy00 @Krx_S
Polub ten wpis, żebym dodał do listy wołanych lub obserwuj #fmweekly
Jeśli nie chcesz być dłużej na liście wołanych, daj znać :)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach