Wpis z mikrobloga

Mirosławy i Mirabelki,
Startuje ze swoim własnym przedsięwzięciem. Pomóżcie proszę z jakąś wskazówką gdzie najbardziej opłaca się założyć hosting www/pocztę i ewentualnie dysk w chmurze & serwer. Dwa drugie to przyszłość, nie musi być teraz ale może być potrzebne za niedługo. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: Muszę też wykupić domene.
#firma #biznes #komputery #serwery #hosting #stronywww #serwery
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robert-str: poczta na Office 365 jest jedną z lepszych opcji, a nie wychodzi znowu jakoś strasznie drogo. Hosting www statyczny będzie praktycznie darmowy
@robert-str: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nazwa.pl. Nasze serwery CloudHosting, które uruchamiane są w ramach zarządzanej przez nas chmury obliczeniowej to rozwiązanie, które doskonale dostosowuje się do wymagań użytkownika. Najtańszy serwer w naszej ofercie to CloudHosting Start, którego pojemności 100 GB pozwala na przechowywanie na nim do 50 GB plików (www / ftp) i 50 GB wiadomości e-mail / baz danych. Gwarantujemy przy tym dostępność usługi na poziomie minimum 99,9%
@jakuba94 @CeZiK_ @hostinguj @Koliat @nazwapl_tk @Xardax
Dzięki za typy!

Jeszcze pytanie z innej beczki. Jestem into elektronika, programowanie embedded etc. ale usługi sieciowe to dla mnie na ten moment magia. Robię system embedded, chciałbym zrobić komunikację urządzenie<>smartphone przez sieć. Czy na takich hostingach odpalę usługi z dostępem do bazy danych, na zewnętrznym stałym IP, które umożliwią mi zestawienie połączenia między użytkownikami, a ich zdalnym urządzeniem? Czego szukać w specyfikacji takich ofert?
@robert-str: W przypadku hostingu w nazwa.pl masz możliwość nawiązania połączenia z zewnętrznych systemów do bazy danych PostgreSQL i MariaDB (bazy SQL) na serwerze. Nie masz natomiast możliwości nawiązania połączenia aplikacjami uruchamianymi poza serwerem do magazynów danych na serwerze, takich jak Redis / Memcached czy bazy MongoDB (które to magazyny danych / bazę noSQL możesz u nas uruchomić).

Jeżeli nie masz pewności, czy jakieś rozwiązanie Ci zadziała, możesz aktywować u nas serwer
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robert-str: większość hostingów umożliwia dodanie IP z którego mozna się połączyć. Zwykle wtedy znak % pozwala na połączenie się z dowolnego IP. W zenbox widziałem, że działa, a np ovh wgl na to nie pozwala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robert-str: poczta to jedno, hostowanie usług to co innego - Azure ma dość fajne usługi IoT które mogą Ci się przydać do zestawienia komunikacji