Wpis z mikrobloga

Nigdy nie miałem do czynienia z obrotem akcjami na giełdzie dlatego chciałbym się czegoś dowiedzieć.
Czy są jakieś poważne wady długoterminowego trzymania akcji pokroju podatków czy opłat u brokera?

Trochę nie rozumiem dlaczego ludzie widząc jak akcje, które kupili za 3 stówy sprzedają je kiedy drastycznie spadają do poziomu 50 złotych na przykład. Wiem, że jest to powodowane strachem przed dalszym spadkiem cen akcji, a więc i większą potencjalną stratą, ale jeśli są to akcje jakiejś wielkiej spółki to chyba lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu przeczekać do ustabilizowania się kursu, poniesienia się go w przeciągu kilku miesięcy. Po prostu ciężko mi zrozumieć ludzi, którzy jednego dnia kupują akcje za 150 złotych, sprzedają je, kiedy drastycznie spadną do 30 złotych, a następnego dnia kupują za 45 złotych.
#gielda
  • 14
@17witcher bo grają na walorach ryzykownych. Spółki pewniaczka są wyśmiewane bo a) można zarobić max kilka % a nie 30% niż na innych b) ludzie wchodzą na giełdę i myśla, że tu będzie jak na BTC albo w totolotku. Kilka h i zarobek. Nie są gotowi żeby zamrozić kasę na rok czy 2
@17witcher Kupujesz akcję za 300zl i doskonale zdajesz sobie sprawę że nic z tego nie będzie a może być jeszcze gorzej. Trzymanie tego nie ma sensu bo blokujesz sobie 300zl na wiele lat. Lepiej wyjść ze stratą i móc znowu obracać niż trzymać do usranej śmierci
@17witcher: podatek placi sie od dochodu, wiec jesli trzymasz akcje, to podatek dopiero placisz od wyrobionego zysku, gdy je sprzedasz.
To, ze zyskaly nawet kilkudziesieciokrotnie nie ma znaczenia, bo jesli ich nie sprzedasz, to sa to tylko cyferki na ekranie, a nie faktyczny zysk.

Niektorzy trzymaja dlugoterminowo, zamiast lokaty. Jelsi firma jest stabilna, sie rozwija i ma szanse przetrwac dluzej, niz 20 lat, to mozliwe, ze jest to duzo bardziej dochowe,
@Zekashi: "foliarze" mogą pić szampana, bo w końcu ludzie zobaczyli to o czym mówiło się od dawna, że żyjemy w korporacjonizmie i że systemem rządzi pieniądz, faktycznie wielkie odkrycie.

a ty spodziewałeś się wolnego rynku, który nie istnieje? xD

ja siedziałem na t212 w tamtych dniach, serwery #!$%@?ło, nie ma co się dziwić, ale wystarczyło włączyć apkę o 14 i nie wyłączać i miałeś wszystko pod ręką. Kto skupował od lipca/sierpnia,