Wpis z mikrobloga

Prawie 3 miesiące temu zamówiłem termometr Xiaomi z #aliexpress (z tej aukcji: https://www.aliexpress.com/item/4001042009489.html ). Od razu po upływie okresu ochrony zawnioskowałem o zwrot kasy. Sprzedawca zaproponował by nie zwracać kasy wklejając ostatnie wpisy z trackingu sprzed 2 miesięcy... - propozycję odrzuciłem. O dziwo Aliexpress przychyliło się do propozycji sprzedawcy (poniżej screen z historią dispute) a ja zostałem bez produktu i bez kasy :/ Kwota niby nie duża - 3,2$ ale czuję się oszukany. Czy można się jakoś od tego odwoływać? Czemu Ali przychyliło się do propozycji sprzedawcy?

Na ostatnie 19 zakończonych zamówień, 12 mi nie doszło (dla 11 dostałem zwrot), 7 dostałem i potwierdziłem otrzymanie. 3 mi wiszą i czekam na dostarczenie. Wystawiłem ocenę transakcji na 1* i opatrzyłem komentarzem opisującym w skrócie jak się historia potoczyła - czy coś jeszcze można zrobić?

@Andczej @cebula_online
fristajlor - Prawie 3 miesiące temu zamówiłem termometr Xiaomi z #aliexpress (z tej a...

źródło: comment_1612387354emWul9M0c3wiqQ0jN6ImsR.jpg

Pobierz
  • 13
@aleksander_z: Fakt zawsze zlewałem czym to wysyłają bo zawsze i tak jakby co dostawałem zwrot więc specjalnie mnie to nie bolało oraz zamawiam głównie jakąś drobnicę jak ten termometr. Co ciekawe mój negatywny komentarz nie został póki co opublikowany, mimo że wysyłałem go wczoraj albo przedwczoraj :/
@fristajlor: całkiem możliwe że w końcu hurtowo przyjdzie wszystko, u różowej często tak jest
ostatnio jej chyba z 10 paczek przyszło bo poprosiłem ją żeby mi coś wzięła, poszło przez aliexpress standard shipping i poczta polska łaskawie wydała resztę paczek
ogólnie ostatnim razem jak taka sytuacja miała miejsce to z ciekawości popatrzyłem na pieczątki, daty nadania w polsce były nawet sprzed 2 miesięcy
@fristajlor: ogólnie ostatnio jakieś pierdoły dla taty za 400 złociszy i paczka wróciła bumerangiem do dostawcy po miesiącu, refund i czekanie praktycznie do stycznia na zwrot kasy, zakupy na ali to sport dla cierpliwych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pangia Oby to była taka historia bo w ostatnich miesiącach nagminnie paczki nie dochodzą, jest o wiele gorzej niż przed COVID... co ciekawe ostatnio z banku zamawiałem kartę debetową do kantoru walutowego i też nie doszła. Zamówiłem ponownie i zaczynam znowu powoli się niecierpliwić - mam nadzieję, że nie będę jej zamawiać 3ci raz.

@AliPaczka Czy masz na myśli czat widoczny w prawym dolnym rogu w zakładce My Orders? Taki żółty robocik
Oby to była taka historia bo w ostatnich miesiącach nagminnie paczki nie dochodzą,


@fristajlor: jakby to była paczka to dużo dużo większa szansa, że doszłaby i to nawet w około miesiąc
@fristajlor z paczkami z Ali to od kwietnia jest jakiś dramat. Jak zamawiałem coś w marcu to na 6 paczek przyszła 1 po 2 miesiącach. Dwie inne przesyłki przyszły po kolejnym 1,5 miesiąca i też w Polsce były już od 2 miesięcy na kopercie chyba jako nadawca było coś takiego jak "świat przesyłek". Teraz czekam na przesyłki z 11.11 na 6 dotarły 3...
@bananzo

Niestety prawda. Przesyłki giną na potęgę. I to w większości w Polsce. Na ostatnie 6 nie dotarły 3 (zwrot kasy) a 2 kolejne mają otwarty spór. Jakieś g.... się zrobiło.