Wpis z mikrobloga

Największy pracodawca w Polsce daje przykład jak #!$%@?ć pracownika na hajs xD

Siadajcie, opowiem wam historię jak na #pocztapolska nie opłaca się robić zadań premiowych bo i tak je dostaniecie xD I jak lepiej mieć #!$%@? bo i tak dostaniecie. Czyli krótko o zarządzaniu level Pis na współkę z #!$%@? związkami zawodowymi.

Od nowego roku wjechała płaca minimalna na poziomie 2800 brutto. No i niektórzy musieli podpisać aneksy do umowy żeby tą minimalną mieć. No i podpisywali. Niby fajnie ale, podpisywali na 2600 brutto. Ale czekaj czekaj tak nie można. Otóż można XD Bo oprócz "podstawy" która jest obecnie mniejsza niż minimalna krajowa dostajemy premię czasowo-uznaniową która wynosi 223 zł. Brutto oczywiście. No i teraz wyobraźcie sobie że naczelnik czy tam kierownik nie daje wam tej premii bo coś tam. Tragedia nie? Otóż nie xD I tak muszą wam wyrównać do tej minimalnej.

Tak więc nie opłaca się starać bo i tak dostaniecie.

Ale spytacie dlaczego taki #!$%@? system premiowania. A no dlatego że związki się na to zgodziły i odtrąbiły sukces z dwa lata temu. Gdzie jest myk? A no myk jest taki, że ta premia nie wlicza się ani do 13nastej pensji, ani do składek ani nic. Jednym słowem pracownik został #!$%@? na hajs, ale ZZ odtrąbiły sukces bo PATRZ PREMIA ŻYWA GOTÓWKA. Pamiętam jeszcze zachwyty niektórych że dobrze robią.

Brawo Poczta Polska. Na pewno obecny system płacowy zachęci ludzi do przyjścia na pocztę, gdzie już brakuje ludzi.

Rozpisał bym się jeszcze o zwolnieniach lekarskich i 80% pensji. Ale chyba liczyć sami umiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co się bardziej opłaca obecnie. Pracować czy walić w #!$%@?.

#pracbaza #prawo #urzedasstory
CreativePL - Największy pracodawca w Polsce daje przykład jak #!$%@?ć pracownika na h...

źródło: comment_1612277109UBVb6D3XPfwEuHZTYQxMMV.jpg

Pobierz
  • 38
@CreativePL: a ja się zastanawiałem po co niektóre firmy tak kombinują, skoro podwyższenie minimalnej jest z mocy ustawy, więc nie ma sensu wzywać każdego pracownika z umową o pracę, żeby podpisywał jakiś durny aneks. A to widzę, że niektóre firmy uczą się od nestora polskiego zarządzenia, czyli Poczty Polskiej.
@CreativePL: i monopolista na dodatek. Ludzie tak narzekali na InPost, jak obsługiwał sądy i prokuratury, a ja nie miałem zastrzeżeń. Poczta Polska wygrała obsługę tych instytucji i od razu podniosła ceny przesyłek xD
Nue trzeba aneksów, jeśli zamiast kwoty da się "minimalne wynagrodzenie"


@taktoto: chyba że tak. W końcu ktoś może zarabiać parę złotych więcej niż minimalna, a jak podwyższą minimalną, to już będzie "teoretycznie" na papierze zarabiał mniej niż minimalna. Dzięki za rozwiązanie zagadki, chociaż ja umowy o pracę to z 5 lat na oczy nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzbanerski: Um akurat inpost to dał ciała po całości z tym dodatkowo #!$%@?ł pracowników na hajs nie płacąc im przenosząc ich na nową spółkę która jak pamiętam ogłosiła bankructwo xD

Poczta Polska wygrała obsługę tych instytucji i od razu podniosła ceny przesyłek xD


Dla indywidualnych tak dla sądów nie. Poczta dała cenę zajebiście mała która była nieopłacalna i był to zwykły dumping cenowy. Sądy uznały że wolą jednak PP do obsługi
@CreativePL: pamiętam tamtą aferę, ale z punktu widzenia konsumenta były to najlepsze czasy. Najtańsze przesyłki u obu operatorów. Potem Poczta Polska tak pojechała z cenami przesyłek listowych, że tańsze były zagraniczne od niektórych krajowych, jak przekroczyło się wymiary. Ogólnie jak ma się więcej dokumentów do wysłania, to lepszy i tańszy byłby kurier, ale wiadomo, operatorem pocztowym w rozumieniu przepisów jest Poczta Polska i koło się zamyka ( ͡° ͜ʖ