Wpis z mikrobloga

Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD

System instalowany na sprzęcie, który windowsa nie może nawet udźwignąć, system który ma 13% funkcjonalności XP, system, który by cokolwiek działało, trzeba wgrywać jakieś moduły/sruły/dystrybucje/kijwiecojeszcze, system co do którego uruchomienia trzeba mieć wiedzę, znajomość komend. Lubuntu sruntu, tylko mint, chędożyć windows, OS ma działać nie wyglądać. A sorki, nie działa mi na tej dystrybucji edytor tekstu, odpiszę Ci za 7 godzin bo muszę reinstall zrobić xD

Serio, nic do tego nie mam co kto tam sobie czego używa, ale dla mnie ten system to takie hipsterstwo wśród aspołeczniaków, którzy lubią wyzwania w życiu, na przykład uruchomienie komputera z linuksem bez użycia komend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak kocham opensource software, tak linuks to taki system chyba napisany przez elektrodę, od fanboi z kijem dla fanatyków utrudniania sobie życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wpismacharakterhumorystyczny #proszenierobicawantury

#truestory #niepopularnaopinia #takietam #systemyoperacyjne #windows
V.....m - Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Coko...

źródło: comment_1612102037URl2UQJXK4RqO4waA77qVs.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
uruchomienie komputera z linuksem bez użycia komend


@Victim: korzystam z linii komend na windowsie i nawet w taki sposób zamykam kompa ponieważ nie mogę znaleźć w menu start przycisku "hibernuj" lub wyłączania bez aktualizacji. Konsola to fajna rzecz która umila korzystanie z systemu, nawet z windowsa
  • Odpowiedz
@Victim: odkąd jest WSL2 tak nie za bardzo widzę sens siedzenia na linuxie na codzień czy nawet teraz w domu zdalnie do pracy - potrzebujesz linuxa, postawić jakiś serwer czy cokolwiek? spoko odpalam sobie dystrybucje linuxa a wydajności prawie natywnej spod windowsa i elo
  • Odpowiedz
@Victim: do pracy jest MacOS, do serwerów i programowania jest Linux, do gier jest windows.

Więc tak, śmieszycie mnie biedaki zarówno używając do pracy biurowej Linuxa, jak i windowsa. Windows to jest kompletny syf, nie licząc gier nie nadawałby się do niczego.
  • Odpowiedz
@Jurigag: Odkąd jest wine, dxvk i proton tak nie za bardzo jest sens siedzenia na windowsie na codzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Przegrywek123: Muszę się zgodzić mimo, że uwielbiam linuxa, również do gier. Jednak odpycha mnie brak naprawdę dobrego środowiska graficznego. Już nie mówiąc o tfu windowsie w którym możemy spotkać takie smaczki jak dwa panele sterowania xD. Moim zdaniem pod względem interfejsu macOS nie ma
  • Odpowiedz
Mac OS X szeroko używany? Chyba tylko przez "Łeb Deweloperuff", a ludzie używają Linux i/lub Windows.


@maisterwihaister: robilem "łep def" pod win i linux, nigdy nie mialem apple, szkoda mi kasy na ich sprzet jakos, zwklaszcza ze w cenie ich bieda pc mozna zlozyc bestie pc samemu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Victim: Linuks jest dobry dla power userów, którzy lubią spędzać wolny czas na poszukiwaniu rozwiązań problemów. Do teraz pamiętam jak w Ubuntu po aktualizacji nie miałem internetu xD
  • Odpowiedz
Chyba tylko przez "Łeb Deweloperuff"


@maisterwihaister: czas "Łeb dewolopera" jest warty jakieś 60€ / godzina, więc mało kogo stać na używanie linuksa. Tylko ludzi którzy robią to w ramach hobby / nie płacą im.

@KebabWolowinaSosOstry: ale wine nigdy nie będzie tak wydajny, bo dokładna kolejną warstwę. Zobacz wydajność karty w zastosowaniach zoptymalizowanych pod Linuxem (ml, hashowanie) w porównaniu z windą a wydajność karty w grach XD

Tzn nie po to
  • Odpowiedz