Wpis z mikrobloga

Usłyszeliście kiedyś pytanie: czemu z Ciebie jest taka kura atencyjna?

Jeśli tak, to już nie musicie dłużej śmieszkować i prześcigiwać się w zawodach na lepszą ripostę. Od teraz, możecie w pełni naukowo odpowiedzieć.

Badania mózgu fMRI wykazały, że gdy mówi się o sobie, o własnych upodobaniach, doświadczeniach i refleksach, w naszych mózgach aktywna jest o wiele większa liczba obszarów, niż gdy opowiada się o kimś innym. M.in. aktywuje się wtedy mediala profrontala cortex, czyli swojska przyśrodkowa kora przedczołowa, która odpowiada za subiektywne postrzeganie rzeczywistości (notabene: to właśnie ją uszkadzano przy zabiegach lobotomii oczodołowej), ale bardziej interesująca jest wzmożona aktywność jądra półleżącego. Po łacinie - nucleus accumbens. Ów rzezimieszek, którego umiejscowienie możecie podejrzeć na załączonej grafice, potocznie zwany jest "ośrodkiem nagrody".
To właśnie on jest mocno pobudzony, gdy jemy ulubione potrawy, spotykamy się z przyjaciółmi czy uprawiamy seks. I tu przechodzimy do tzw. atencjuszy - u nich odnotowano także bardzo wysoką aktywność jądra półleżącego przy dzieleniu się fotkami na Facebooku, relacjami na instagramie czy gównowpisami na wykopie. Tzn. tego ostatniego nie sprawdzono, ale jestem pewna, że można przyjąć, że jest podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Także dla niektórych shitpostowanie może być równie przyjemne jak dla innych seks. ¯\_(ツ)_/¯

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #mozg #atencjoprzybywaj
Moseva - Usłyszeliście kiedyś pytanie: czemu z Ciebie jest taka kura atencyjna?

Je...

źródło: comment_1611867542P1v5oSp8M1oU1AuM2Y84Vk.jpg

Pobierz
  • 7