Wpis z mikrobloga

Dziś przy okazji opublikowania przeze mnie filmu z przepisem na pulled pork pojawiło się kilka komentarzy związanych z długością jaką to danie musi spędzić w piekarniku i kwestiami ekonomicznymi z tym związanymi.

Postanowiłem, że nawet ciekawie będzie przygotować materiał o tym ile kosztuje pieczenie w piekarniku Pobawię się w pomiary, wezmę pod uwagę obecne ceny prądu i przedstawię Wam
- ile kosztuje rozgrzanie piekarnika do 200 stopni
- ile kosztuje przygotowanie mrożonej pizzy
- ile kosztuje nagrzewanie kamienia do pizzy i pieczenie #pizza w domu
- ile kosztuje pieczenie pulled pork przez 6 godzin w temperaturze 100 stopni

#kuchniamg78 #gotujzwykopem #pieniadze #finanse
MG78 - Dziś przy okazji opublikowania przeze mnie filmu z przepisem na pulled pork po...

źródło: comment_16116008495H3fxmNrhGV15Onjjl0UVb.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
Jak kogoś interesuje temat to proszę plusować ten komentarz, plusujących zawołam za jakiś czas jak wszystko przygotuje
  • Odpowiedz
@toendpmo: No starałbym się kilka funkcji przetestować, szybkie nagrzewanie vs zwykłe, grzanie góra-dół bez termoobiegu, termoobieg, para.
  • Odpowiedz
@MG78: Ciekawy jestem pieczenia pizzy w domu. Sam robiłem na kamieniu w zwykłym piecu, ale zmieniłem na zewnętrzny z wyższą temperaturą i różnica jest ogromna
  • Odpowiedz
@Svoher: Wcześniej nagrzewałem godzinę w piekarniku elektrycznym kamień szamotowy jak najwyżej grzałki górnej. Od tego zacząłem robić pizzę. Ja robię ciasto z mąki włoskiej i bez podjazdu do jakiejś Basi xD. Polecam Polselli Vivace. Na stronie jakumammy.pl masz Spice Caliente z kamieniem Biscotto i nie przypala się pizza w porównaniu do oryginalnego kamienia. Jutro będę robić znowu więc wrzucę zdjęcie jak wychodzi. Różnica ogromna, bo jak w takim normalnym piekarniku do
  • Odpowiedz
  • 0
@Tojfel ja też z włoskiej mąki, chociaż największą robotę robią w naszej domowej pomidory odpowiednie. Wielkie dzięki za odpowiedź. Podrzuć jutro zdjęcie. Idę oglądać piece :)

Edit: ten piec 2,5k...
  • Odpowiedz