Wpis z mikrobloga

Jak rozpoznać czy wypadanie włosów jest nadmierne? Lepiej skonsultować się najpierw z trychologiem (u polecanego termin jest na marzec, to trochę długo) czy iść do dermatologa?
Jakie leki są polecane przez takich lekarzy? Teraz moja pielęgnacja jest uber delikatna i trochę się boję że włosy nie będą wypadać ale wysuszą się od tych szamponów na długości.

Nie wiem, mam wrażenie że od około roku przy głowie mam gąszcz tak na 15-20 cm ale dłuższe włosy wypadają mi przy zwykłym czesaniu tak że codziennie wyjmuję ze szczotki i zamiatam z podłogi pukiel. Wczoraj zrobiłam warkocz to przy głowie jest gruby a ostatnie 10 cm to taki smętny szczurzy ogonek cieńszy od palca.

Może nie pajacować i obciąć i poczekać aż się wyrównają a swoją drogą iść do dermatologa albo trychologa?

Kolejna sprawa jest taka że w bliskiej rodzinie mam łysą kobietę ale ona nie chce powiedzieć czemu wypadły jej włosy więc nawet nie wiem co powiedzieć lekarzowi.

#wlosy #pielegnacja #mirabelkopomusz
  • 16
@daddyissues_: Osobiście nie polecam trychologa, a to dlatego, że trycholog nie jest lekarzem. Trychologiem można zostać nawet po kursie online i zazwyczaj wizyta kończy się na tym, że wciska ci produkty do włosów za miliony monet, które zakupisz oczywiście u niego na miejscu. Natomiast do dermatologa jak najbardziej polecam się udać!
@daddyissues_: jesteś pewna że wypadają a nie się łamią? :) pierwsze co to obetnij to co jest zniszczone, niczym tego nie naprawisz w tylko będą kruszyć się dalej. Po 2 - robiłaś jakieś badania krwi? Może coś jest nie tak z tarczycą, anemia? A po 3- czym myjesz? Pielęgnujesz w jakiś szczególny sposób albo zmieniłaś coś ostatnio?
@daddyissues_: musisz koniecznie powiedzieć o tej dziewczynie z Twojej rodziny. Może po prostu zgoliła się sama? Moja ciotka też się zgoliła. Inna sprawa, jak dieta? Uzupelniasz wszystkie składniki odżywcze? Ja stosuję suplementy na porost włosów, belissa 40+ i jest spoko. 40+, bo dodają koleganu. Możesz w każdej aptece kupić. I wodę pij koniecznie. Do trychologa jak najbardziej idź jak najszybciej. Pozderki ^^
@LiterkiStuka1254: Ja? XD W gorących? Nie no chyba nie, raczej nigdy nie byłam.

@vkzk: Wydaje mi się że tak, normalnie są cebulki. Najpierw mi się łamały po nieporozumieniu u fryzjera ale nie mam rozdwojonych końcówek ani takich białych kropek. Robię kompleksowo raz w roku, tylko żelazo zawsze niskie ale się suplementuję i jem wołowinę i szpinak masowo.

@relatywista_: Nie, to jest starsza osoba i widziałam jak łysiała stopniowo prze
@daddyissues_: jeśli masz przerzedzone włosy na końcach to ja bym po prostu te 2 cm czy ileś ścięła, ja zauważyłam, ze teraz nadmiernie włosy mi wypadają przez stres i na początku rozczesuje włosy (po myciu w sensie) grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, dopiero później szczotką i dużo mniej włosów wyczesuje
@daddyissues_: ja mam niedoczynność tarczycy i jeszcze niedawno włosy leciały mi garściami więc może jakoś Ci to pomoże. Suplementacja u mnie nie dała za bardzo nic. Jak chodzi o pielęgnację to używaj łagodnych szamponów ale odżywek, masek czy innych olejów nie żałuj sobie, nie ma co przesuszać bo będą się puszyć i kruszyć. No i sprawdź też czy to przypadkiem twoja szczotka czy grzebień nie wyrywa ci włosów. Poczytaj też moze
@vkzk: Nie mam chorej tarczycy, badam to regularnie :P Oleje, maski, henny i generalnie tipy włosingu łącznie z paddle brush i szczotka z wlosia dzika juz wlecialy i w sumie dały tyle że błyszczą mi ełosy i mam od groma babyhair. Chyba tylko jeszcze scrunchie mi brakuje do zestawu.
Raczej jeśli już to niestety jestem chora na coś mniej typowego, stąd pytanie o lekarza bo pomimo dobrej diety i pielęgnacji włosy
@daddyissues_: też mi ostatnio lecą włosy, ale ja mam niedoczynność tarczycy tak jak mirabelka wyżej... tylko że mi lecą z cebulkami i przerzedzają się całe, a nie na długości. uważnie oglądaj te wyczesane pukle i sprawdź ile z włosów wypadło z cebulką - skoro masz włosy przerzedzone na długości to podejrzewam że nie będzie ich wiele, co oznaczałoby że się łamią a nie wypadają i lepiej ściąć. jeśli jednak większość cebulek
@krzykrzy1995: tak, chorobami włosów i skóry zajmuje się dermatolog i on jedynie może zrobić rozpoznanie i wypisać recepty. Trycholog to po prostu kosmetyczka z dodatkowym kursem i w przypadku poważniejszego problemu można się przejechać. Niestety trycholodzy najczęściej mamią profesjonalną stroną, mają białe fartuchy, nazywają cie pacjentem itp. Oczywiście nie wszyscy tak udają, ale moja siostra dała się nabrać, a miała poważniejszy problem i mogła zacząć leczenie o wiele szybciej ( ͡