Wpis z mikrobloga

Ogarnia ktoś gdzie będąc obywatelem Polski można bezproblemu nabyć ETFy ARK Invest? Np. ARKK albo ARKG? Fajnie było by w jakiejś polskiej instytucji, co by potem pity pomagali wypełniać, etc, ale rozważę wszelkie polecenia. Prowizja... nie ważne ile (o ile nomen omen nie kosmiczna), bowiem w dłuższej perspektywie wysokość tych prowizji i tak sie rozmyje w przypadku mojego sposobu inwestowania.

Pytam z myślą o ARKX, ich planowanym funduszu mającym się skupić na inwestowaniu w firmy powiązne z eksploracją kosmosu.

Swoją drogą Ticker Symbol: YOU przeprowadził ostatnio fajną analize co według niego może się znaleźć w tym ETFie...

Co do samego takiego ETFa... to nie mam pojęcia jaką może mieć stopę zwrotu w krótkim okresie... ale myślę, że jest to dość ciekawa inwestycja z perspektywą.... 10-20 lat (serio mówię), aczkolwiek nie zdziwię się, jeżeli Starship SpaceXa tak namiesza, że cała branża mając mega obniżone koszty zacznie rosnąć jak na drożdżach...i dużo się rozegra w czasu powiedzmy 5-10 lat. Ciężko stwierdzić... niemniej jednak mega mnie jara myśl o zainwestowaniu w kolejną rzecz, w którą wierze, śledzę i którą się interesuje. Research na temat takich tematów dla mnie to będzie po prostu czysta przyjemność :)

Poza tym... nie jestem pewien, ale chodzą słuchy, że może to jakoś ogarną i ARKX będzie miału udział w SpaceX, a to było by mega, a przez co było by jedyną opcją dostępną dla normików, by zainwestować w najambitniejsze dziecko Elona.

Swoją drogą... wzorem #zbieramnatesle chyba zacznę nowy tag: #zbieramnapodroznaksiezyc ( ͡ ͜ʖ ͡) Kto byłby za tym?

#gielda #elonmusk #spacex #tesla #kosmos
  • 28
@anonimowy_programista koledzy z reddita mówią, że jeśli jesteś z EU to istnieją brokerzy z USA którzy pozwalają założyć konto dla Nom-US person I posiadają w swojej ofercie możliwość inwestowania w ARK. Osobiście się w to jeszcze nie miałem czasu mocno wgłębić, ale jak wyczytam coś ciekawego, to się podzielę i również będę wdzięczny w drugą stronę o oznaczenie, gdyby ktos miał z tym już jakieś doświadczenie (ʘʘ)
Pobierz
źródło: comment_1612109625ntsn08M77G5bBS8QUCliTe.jpg