Wpis z mikrobloga

Ogarnia ktoś gdzie będąc obywatelem Polski można bezproblemu nabyć ETFy ARK Invest? Np. ARKK albo ARKG? Fajnie było by w jakiejś polskiej instytucji, co by potem pity pomagali wypełniać, etc, ale rozważę wszelkie polecenia. Prowizja... nie ważne ile (o ile nomen omen nie kosmiczna), bowiem w dłuższej perspektywie wysokość tych prowizji i tak sie rozmyje w przypadku mojego sposobu inwestowania.

Pytam z myślą o ARKX, ich planowanym funduszu mającym się skupić na inwestowaniu w firmy powiązne z eksploracją kosmosu.

Swoją drogą Ticker Symbol: YOU przeprowadził ostatnio fajną analize co według niego może się znaleźć w tym ETFie...

Co do samego takiego ETFa... to nie mam pojęcia jaką może mieć stopę zwrotu w krótkim okresie... ale myślę, że jest to dość ciekawa inwestycja z perspektywą.... 10-20 lat (serio mówię), aczkolwiek nie zdziwię się, jeżeli Starship SpaceXa tak namiesza, że cała branża mając mega obniżone koszty zacznie rosnąć jak na drożdżach...i dużo się rozegra w czasu powiedzmy 5-10 lat. Ciężko stwierdzić... niemniej jednak mega mnie jara myśl o zainwestowaniu w kolejną rzecz, w którą wierze, śledzę i którą się interesuje. Research na temat takich tematów dla mnie to będzie po prostu czysta przyjemność :)

Poza tym... nie jestem pewien, ale chodzą słuchy, że może to jakoś ogarną i ARKX będzie miału udział w SpaceX, a to było by mega, a przez co było by jedyną opcją dostępną dla normików, by zainwestować w najambitniejsze dziecko Elona.

Swoją drogą... wzorem #zbieramnatesle chyba zacznę nowy tag: #zbieramnapodroznaksiezyc ( ͡ ͜ʖ ͡) Kto byłby za tym?

#gielda #elonmusk #spacex #tesla #kosmos
anonimowy_programista - Ogarnia ktoś gdzie będąc obywatelem Polski można bezproblemu ...
  • 28
@JesusOfSuburbia: sprawa wygląda tak. Google z tego co wiem, ma ok 10%. ARK ma limit i może maksymalnie również posiadać 10% danej firmy. Inna sprawa, że nie tylko SpaceX będzie według mnie rosnął, więc moim zdaniem będzie duży innych powodów, by być w ARKX.

Pytanie jeszcze jak zostanie załatwiona sprawa przyszłej dojnej krowy SpaceX czyli Starlinka, które może być odpalone jako osobna firma. Czy Google będzie wtedy w to zainwestowane w
ARKG


@anonimowy_programista:
Nie bede pomocny w temacie, ale tez szukam takiej opcji i bede probowal na nordnecie. Nie jest pomocne bo wymaga ja tam norweskiego nr personalnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niesety konto dla nie norwegow weryfikuja 2-3 tygodnie lol.
Poza tym tez dodaje tag do obserwowanych bo jak widac szukam sam tego samego. Najwazniejsze jednak obecnie jest dla mnie konto brokerskie w USD bo ostatnio na
@anonimowy_programista: @JesusOfSuburbia @bigger @jasonfly
Niestety, jako rezydenci EU nie możecie kupić udziałów fundusz Cathie. Dla EU ark jest NT (none tradeable). Możecie sobie odzwieciedlić fundusz bazując:
https://ark-funds.com/wp-content/fundsiteliterature/holdings/ARK_NEXT_GENERATION_INTERNET_ETF_ARKW_HOLDINGS.pdf

Z resztą @anonimowy_programista ty już zrobiłeś ruch taki, jak ARK - tesla :D btw może w NIO zainwestujesz tak, abyś miał porównanie czym się lepiej jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anonimowy_programista: z Polski nie znam możliwości, są dostępne podobno w Niemczech i Włoszech oraz można samemu spróbować gonić ARK dzięki publikowanym przez nich codziennie danym (tak jak robię to ja) na diskordzie TickersymbolYOU jest kanał do dyskusji o tym