Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MyPhilosophy: trochę zębów w życiu usunąłem, blaszka kostna wyrostka to to nie jest. Jest to ewidentnie fragment zęba, jeszcze ze złamanym wierzchołkiem korzenia. Nie wiem jakie były Twoje wskazania do zabiegu, ale jeśli trafiłbyś do mnie na fotel, to od razu zrobiłbym rtg kontrolne, czy nic w zębodole nie zostało, a następnie kazał pokazać ten fragment doktorce. Możesz się nabawić ropnego zapalenia zębodołu. Dobrze płucz chlorheksydyną.
  • Odpowiedz
bolało? Sam się przygotowywuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Jokohama: Podczas zabiegu nie bolało mnie nic, ale sam zabieg był bardzo nieprzyjemny. Później, gdy byłam już w domu i znieczulenie puściło, to był jakiś dramat. Chyba pierwszy raz w życiu ryczałam z bólu. Faszerowałam się ketonalami i dawało się jakoś funkcjonować, ale cztery dni były kompletnie wyjęte z życia. Do tego miałam bardzo spuchnięty policzek jak chomik, strupa
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter co co xD? W poniedziałek miałem usuwane dwie 8ki. I mi chirurg powiedział że przy ekstrakcji górnej 8ki może dojść do uszkodzenia jakiejś ściany, która przedziurawiona może doprowadzić do nieszczelności drogi ujścia powietrza. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Barto_ @Shatter to się nazywa przetoka :) jak masz długie korzenie zęba i przy ekstrakcji uszkodzisz ściankę między korzeniami zęba a zatokami, to wtedy możesz gwizdać zębodołem :D
Nawet już po samej ekstrakcji można sobie zrobić przetokę np. poprzez niekontrolowaną zmianę ciśnienia w obu ośrodkach, czyt. kichnięcie :) ja tak miałam po wyrywaniu górnej szóstki (pod aparat) ( )
Przy ósemce poszło gładko, ale co się stresowałam,
  • Odpowiedz
@Shatter: To nie jest przetoka, tylko połączenie ustno-zatokowe (jamy ustnej z zatoką szczękową). Zaszywa się dokładnie na 2 tyg i przepisuje antybiotyk. Kontroluje czy nie tworzy się stan zapalny, ew. się przepłukuje co kilka dni. Nie zdarza się to wcale tak rzadko, jedno z częstszych powikłań po ekstrakcji górnych przedtrzonowców i trzonowców.
  • Odpowiedz
@Shatter: zabieg zakmnięcia przetoki. Głównie się to sprowadza do zszycia zębodołu. A później brałam antybiotyk.
Generalnie nie polecam, 2/10 ( )
  • Odpowiedz