Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Projektuje mi się właśnie dom. Kanalizacji nie ma i może będzie za 10 lat. Dlatego plan był żeby zrobić oczyszczalnię. Jednakże projektant mówi, że będzie ciężko, ponieważ są niesprzyjające warunki tzn. podłoże jest gliniaste -mam zrobiony 3 metrowy odwiert i pod 0,5 m gleby jest glina. Do tego działka opada w kierunku drogi, a front domu ma być skierowany do drogi. Więc woda z oczyszczalni będzie płynąć w kierunku drogi. Dodatkowo nie ma jeszcze żadnego rowu melioracyjnego, więc ew. nadmiarowa woda najprawdopodobniej popłynie na sąsiada po drugiej stronie drogi, który ma dom trochę niżej niż droga. Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji czy pozostaje mi zbudować szambo?
#budowadomu #oczyszczalniasciekow
  • 6
  • Odpowiedz
@Enricco: nie byłbym taki pewny czy warto wymieniać grunt. Znam przypadki gdzie była glina i wymiana gruntu pomogła na 2-3 lata, potem wszystko trzeba odkopywać i znowu nawozić nowy grunt. Mam tak samo glinę i mam po prostu duże szambo. Za jakiś czas jak ogarne ogródek to nie widzi mi się rozkopywania go tylko dlatego ze oczyszczalnia nie wyrabia. Szambo to nie koniec świata ;)
  • Odpowiedz
@bb89: U mnie w gminie koszt wywozu 10m3 to kwota 300-350 zł. Jak policzę pewnie ok. 15m3 miesięcznie to wyjdzie mi 500zł za samo szambo. Dlatego tak boli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz