Wpis z mikrobloga

Mirki,
ze dwa tygodnie temu byłem przesłuchiwany w roli świadka, na zlecenie komisariatu z drugiego końca Polski. Dzisiaj dzwoni do mnie policjantka i rozmowa wygląda tak:
- czy Pan wie pod czym się podpisał?
- no tak
- bo ja nic z tego nie rozumiem
- to nie ja pisałem tekst zeznania. Dla mnie i policjanta który mnie przesłuchiwał był on jasny
- ale ja nic z tego nie rozumiem. Będzie Pan musiał być przesłuchany jeszcze raz

Czy muszę być przesłuchiwany jeszcze raz? Nie widzi mi się tracić czas na to, nie moja wina że policjantka jest na bakier z czytaniem
#pomocprawna #policja
  • 74
@sexlord Może ktoś nie znał dobrze polskiego i pisał fonetycznie. Ja tak długo pisałam z koleżankami z Czech bo uczyłam się ich języka że słuchu. Po czasie nauczyłam się też sporo z pisowni ( ͡º ͜ʖ͡º)
@w9rT_wv_bIAn37l ale mocno to przyspiesza pracę, bo mówisz co piszesz i jak świadek się nie zgadza z użyciem takiego czy innego sformułowania to od razu Cię koryguje. Nie tracisz czasu na poprawki po wydrukowaniu kwita,a serio potrafi przy tym masę czasu schodzić ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prezes_rady_nadzorczej_wykopu: #!$%@? nigdy nie zapomnę jakie zażenowanie mnie brało jak musiałem policjantowi mówić jak coś napisać bo zbyt trudnych zdań używałem. Wiadomo, umiejętne pisanie nie jest może czymś najważniejszym gdy się pracuje w policji, ale jak non stop takie rzeczy spisują to wypadałoby umieć zdania składać xD jeszcze pisał z prędkością mojego dziadka mówiąc to na głos.
Miałem podobnie. Poszliśmy w dwie osoby na zeznania, 4x się pytałem czy wystarczy jak ja złoże zeznania (przy zdarzeniu były dwie osoby i oboje dostaliśmy wezwanie). Stawiliśmy się we dwoje, gościu dopisał na moich zeznaniach ze druga osoba nie wiele wniesie do sprawy i cyk do domu. Następnego dnia dzwonią z pretensjami do drugiej osoby czemu się nie stawiła na komendzie. Myślałem ze wyjdę z siebie. Na nic mój tel i wypytywanie
@GrumpyStar: oni maja jakies zasady durnego pisania, keidys skladalem zwaiaodmienie o kradziezy telefonu i napisali tak: Ja jechałem autobusem linii 122, ja w tym czasie zajmowalem sie sobą ja patrzylem w okno, ja nie wiem kiedy telefon zginal itd zle sie to czytalo..