Wpis z mikrobloga

Mirki,
ze dwa tygodnie temu byłem przesłuchiwany w roli świadka, na zlecenie komisariatu z drugiego końca Polski. Dzisiaj dzwoni do mnie policjantka i rozmowa wygląda tak:
- czy Pan wie pod czym się podpisał?
- no tak
- bo ja nic z tego nie rozumiem
- to nie ja pisałem tekst zeznania. Dla mnie i policjanta który mnie przesłuchiwał był on jasny
- ale ja nic z tego nie rozumiem. Będzie Pan musiał być przesłuchany jeszcze raz

Czy muszę być przesłuchiwany jeszcze raz? Nie widzi mi się tracić czas na to, nie moja wina że policjantka jest na bakier z czytaniem
#pomocprawna #policja
  • 74
@prezes_rady_nadzorczej_wykopu: byłam kiedyś przesłuchiwana i tak potem czytałam też teskt, to wzięłam pod wątpliwość inyelognecje policjanta. Jedyny znak interpunkcyjny, jaki znał to kropka i przycinek pfxrf że. Chyba nawet mu mówiłam, że trzeba to poprawić, ale powiedział, że jest git. Zresztą widzialsm kiedyś pismo sędziego - prezesa sądu - które było skierowane do pracowników sądu. Dramat. Tam to interpunckja nie istniała. Jeśli oni piszą wyroki i uzasadnieniach, to można je naprawdę
@prezes_rady_nadzorczej_wykopu w takim razie pismo z drugiej strony Polski musiało być źle napisane, pytania nie sprecyzowane. Napisaliście tak jak jest, ale tak się złożyło że nie odpowiedziałeś jasno na pytania na jakie odpowiedzi oczekiwał policjant z drugiej strony Polski.

Nie wiesz jak wyglądało to pismo z prośbą o przesłuchanie? Kazali zadawać konkretne pytania czy policjant musiał Cię przesłuchiwać "na okoliczność" czegoś
@prezes_rady_nadzorczej_wykopu: Tez raz byłem przesłuchiwany u siebie na zlecenie innego komisariatu i jak przeczytałem to co przesł#!$%@?ący mnie policjant napisał to zwątpiłem. Tego się nie dało czytać. Nie przypuszczałem, że można pisać w takim totalnym braku ładu i składu.
No ale nie dostałem wezwania na ponowne przesłuchanie wiec widocznie ten, kto to czytał zrozumiał - może to jakiś ich szyfr? ( ͡º ͜ʖ͡º)