Wpis z mikrobloga

Rofl, robiłem porządki i znalazłem w starym pudełku 25-letnie petardy "karabinki", no i coś mi się w związku z nimi przypomniało. Niżej zdjęcie poglądowe gadżetu, jakim się bawili dawno temu uczniowie podstawówki, jak im się znudziło strzelanie z korków i kapiszonów.

TL;DR: Strzelałem z czarnoprochowców, zanim to było modne. ¯\_(ツ)_/¯


#diy #bron #strzelectwo #czarnoprochowce
tehm - Rofl, robiłem porządki i znalazłem w starym pudełku 25-letnie petardy "karabin...

źródło: comment_1610055379Cm9UQ7VKEL3jzh5U0PvfLT.jpg

Pobierz
  • 6
@teh_m: może nie to samo, ale mój patent był bardzo podobny, braliśmy rurki o większej średnicy i wytrzymałości (pcv oklejone taśmą). A strzelalismy z czego się da, ale nie z metalu choć raz była to kulka od myszki, no i materiał miotający to rozpalone petardy z jedną inicjującą.
to ty możesz wyhaczyć do 8 lat za to


@RobertKowalski: Prawo niby nie działa wstecz, choć już niejednokrotnie udowodniono inaczej, szczególnie w kwestiach fiskalnych. Ale w przypadku jakiegokolwiek oskarżenia i skazania, stworzyłbym dość ciekawy precedens: No bo czy w takiej sytuacji nie należałoby ścigać wszystkich uczniaków, nauczycieli, ludzi pracujących za biurkiem i wszelkich właścicieli długopisów (w tym, oczywiście, naszego pana prezydenta), jako nielegalnych posiadaczy broni? Czy sklepy nie powinny ubiegać się