Wpis z mikrobloga

Pierwsze kilometry zrobione... ;) Przy okazji polecam oponę CST Tirent, całkiem spoko budżetowe rozwiązanie - w cenie jednej Schwalbe G-One są dwie CST.
Na asfalcie cisza, całkiem szybkie, na szutrze ok, szuter pokryty lekkim błotkiem - ok (nawet w zakrętach), większe błotko - nie ok. Wziąłem zwykłe druciaki, jest prosta wkładka antyprzebiciowa, balon ma 39mm (z klockami 40mm), wagowo nieźle - te konkretne sztuki odpowiednio 507g i 519g.

#gravel #rower
JestemKrzysio - Pierwsze kilometry zrobione... ;) Przy okazji polecam oponę CST Tiren...

źródło: comment_1609692071r4hAgizcKwfT4epE7T1tue.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JestemKrzysio: o, właśnie się rozglądam za jakimiś oponami do swojego gravela. Jesienią oraz wiosna jeżdżę więcej asfaltami, dadzą radę czy lepiej wziąć coś innego? One chyba bardziej terenowe? Jaka Twoja waga oraz ile bar miałeś nabite?
  • Odpowiedz
@k3lt: Hej,
Sorry, że odgrzewam temat. Szukam opon do rowera, 60 asfalt/miasto - 40 ubite drogi, kamienie.
Które bys polecał:
- wspomniane Conti Ride Tour 42C
- Conti Speed Contact 42C
- Conti Speed Rdie 42C
- Schwalbe Hurricane 40C

Czy może cos innego ?
  • Odpowiedz
@k3lt: to i ja się podepnę. Mam Vee Tire Speedster 700x40. Chciałbym 'szybsze' opony więc może węższe 35mm? Continental Speed King CX 700x35C (100zł sztuka) - odczuję różnicę czy nie? Czy wziąć coś innego? Czy w ogóle nie zawracać sobie tym pomysłem głowy? Nie chcę całkowitych slicków - chcę nadal pojeździć po szutrach czy lasach.
  • Odpowiedz