Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thorrand: bo po mojemu to przejęcie to takie trochę nie do końca jest "czyste" w świetle pewnych nagrań. Chociaż w sumie opowi pewnie chodziło tu o inwestycje w krótszym okresie czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CzarnyOwiec:

Wiesz, ja na prawie bankowym czy unijnym to się raczej średnio znam. (Ci mądrzejsi ode mnie sugerują, że to właśnie na podstawie unijnego prawa doszło do przejęcia).

Natomiast wiem tyle, że:
Inwestowanie w podmioty takie jak GetBack, OpenFinance, Idea Bank, Getin Bank to średni pomysł biorąc pod uwagę postać Czarneckiego. Ot - wysokie ryzyko.

I wiem też, że jeśli ktoś pakował się w akcje w/w podmiotów, to powinien sobie z
@kamilsos:
1. dwóch wiceprezesów rezygnuje
2. spadki Tier1/TCR
3. odpływ klientów
4. pewny arbitraż
5. Glapa sugeruje dalsze zejście stóp pod kreskę

WYKOPKI:

Ktoś jeszcze planuje zapakować sie w Pekao w poniedziałek?


( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. dwóch wiceprezesów rezygnuje

2. spadki Tier1/TCR

3. odpływ klientów

4. pewny arbitraż

5. Glapa sugeruje dalsze zejście stóp pod kreskę

@affairz:
ad. 1 - rysa wizerunkowa z tego tytuł to fakt
ad. 2 - te spadki są związane z przejęciem aktywów Idea Banku? Czy to dłuższy trend? Jeśli trend, to czy nie dotyczy wszystkich banków? (pytam, bo nie chce mi się tego teraz sprawdzać, a skoro o tym piszesz, to
@Thorrand: artykuł ok, chociaż nie było to w ramach procedury resolution. I jak widać karę nałożono na Skarb Państwa (tak samo jak w przypadku Idei nie nałożą jej na Pekao)

Chciałbym zobaczyć jakieś konkretne ryzyko związane z tym przejęciem, dotyczące stricte Pekao (a nie całego sektora bankowego). I nie będące kwestią wizerunkową (jak odejście tych wice). Bo tylko takie widzę w necie. Na nic konkretnego i rzeczowego jeszcze nie wpadłem. Ale