Wpis z mikrobloga

Zobaczcie co robi każdy POWAŻNY producent gier. Gra wychodzi w 2021 ale w sumie jedynie co o niej wiemy to że będzie i tytuł. Przykład God of War Ragnarok, gra wychodzi w tym roku a jedynie co wiemy to, logo i że być może wyjdzie w 2021. Co robi nasz ukochany CD Projekt Red?
1. Zapowiada grę 8 lat przed premierą kiedy nie ma jeszcze nic. Zero kodu, zero scenariusza, zero grafik.
2. Na 3 lata przed premierą zaczyna prace.
3. Chociaż prace nad grą dopiero się rozpoczęły to już ją reklamuje i obiecuje jaka to będzie zajebista.
4. Ogłasza datę premiery i wszystkie "ficzery".
5. Na rok przed premierą zmienia fabułę bo wiecie Keano...
6. Zapowiedziany termin lata temu jest nie realny więc programiści mają pracować 6 dni w tygodniu po 16h.
7. Zarząd leci dalej z fantazjami i pomimo, że gra nie jest skończona na jedną platformę to jeszcze ją zapowiada na inne.
Dalszy ciąg historii każdy zna...

Wkurza mnie jak ktoś mówi, że CPR to jeden z najlepszych producentów gier. NIE! Mieli dobrych ludzi w czasach Wiedzmina 3 ale kierownictwo to zawsze były debile i ludzie nie mający pojęcia o wytwarzaniu oprogramowania. Kto był mądrzejszy to już dawno odszedł z tej firmy która wymusza "crunche" i to jeszcze roczne. Cały budżet gry poszedł chyba właśnie w zapłacenie za nadgodziny zamiast jak w przypadku innych gier AAA na opłacenie ogromnego zespołu i szlifowanie gry.
#cyberpunk2077 #gry
ethics - Zobaczcie co robi każdy POWAŻNY producent gier. Gra wychodzi w 2021 ale w su...

źródło: comment_1609594747wDUCJ8ikRNbtQEttNWLUZm.jpg

Pobierz
  • 22
@ethics tak się teraz zastanawiam czy większość ludzi którzy krytykują tą grę ( i słusznie, ale już czasem przesadzają) urodziło się wczoraj i nie poznało innych gier, które też idealne nie były. Po prostu twórcy lecą sobie teraz otwarcie w kija z nami i dlatego nie powinno się kupować preaorderów.
@vorio: no nie wiem czy za krótka jak zajmuje około 60 godzin na szybko 80+ jak sie gra wolniej, dla porównania exy od sony są średnio na max 30 godzin
no nie wiem czy za krótka jak zajmuje około 60 godzin na szybko 80+ jak sie gra wolniej, dla porównania exy od sony są średnio na max 30 godzin


@Arekt: 60h ? Fabuła jest na 12h z czego 10h to po prostu słuchanie dialogów. Gdzie niby ta reszta godzin? Tylko mi nie mów o otwartym świecie bo go nie ma.
@ethics: Most players should beat the main story of Cyberpunk 2077 in around 45-50 hours. Players who rush may even be able to reach one of the game's endings within 30-40 hours. However, for players who like to explore and do side content, playtimes can vary from anywhere to 70-100 hours or more. Completionists will easily spend 100 hours with the game, as they try to do all Cyberpunk 2077's side
@Arekt: porownaj sobie dlugosc na howlongtobeat, np. z w3, czy rdr2. Podpowiem: Tak, jest krotka, main story na 12-15h to jest za krotko zdecydowanie
@vorio: ale cdprocject wyjaśnił to tym, że większość graczy nie przeszła wiedzmina 3 więc zdecydowali skrócić wątek główny i nadrobić go misjami pobocznymi i jak dodasz sobie te misje poboczne to gra jest na co najmniej 50 godzin, mi przejście wszystkiego zajęło 90 godzin
@vorio: poza tym jaka jest według Ciebie różnica pomiedzy misjami pobocznymi a głównymi jeśli są na takim samym poziomie? cdproject te wszystkie misje mógł na spokojnie #!$%@? do głównego wątku i byłoby 50 godzin rozgrywki xd a tak to chociaż masz wybór
1. Zapowiada grę 8 lat przed premierą kiedy nie ma jeszcze nic. Zero kodu, zero scenariusza, zero grafik.

2. Na 3 lata przed premierą zaczyna prace.


@ethics: oczywiście że mieli kod, scenariusz i grafikę. Oficjalnie grę robili już w 2012. A nieoficjalnie to grę #!$%@? do kosza w 2016 roku i zaczęli robić ją od nowa. Potem w 2018 znowu to nastąpiło i dlatego mamy to co mamy XD
@gusguster: możemy się tylko domyślać, miasto które jest w grze w bardziej okrojonej formie widniało już w trailerze z 2018 roku. Źle to określiłem, że znowu w 2018 roku wywalili pracę do kosza - raczej dostosowali grę pod Silverhanda, bo docelowo gra miała być wieksza niż Wiedźmin 3 i mieć trzech towarzyszów do wyboru (poza Johnym).

Wiadomo że takich gier nie robi się 3-4 lata. Rockstar RDR2 robił 7 lat.
@StinkyPoljakTheWorm: #!$%@? 7 godzin roznicy XDDD sie bedzie pruł szkoda, ze nie bierzesz uwagi to jak grasz czy robisz #!$%@? i w chwile przechodzisz misje czy eksplorujesz miejsciowki robisz skradanie czytasz drzazgi itd downie