Wpis z mikrobloga

Biurko regulowane elektrycznie. Zostawiam dla potomnych, moze komus to pomoze.

Naszukalem sie troche, naczytalem, porownywalem to i owo i w koncu stwierdzilem, ze mozna zaryzykowac zakup stelaza elektrycznego ponizej 2k, ktory stoi na silownikach marki innje niż Linak.

Wybralem SPE-223 - dwusilnikowy, trzykolumnowy, ciężki stelaż. I trzeba przyznac, ze jestem zadowolony z zakupu i zaskoczony jakością wykonania. On jest zrobiony z blachy 2,5-3mm, grubo i dokładnie malowany, dobrze spasowany, cichutki, żadnych zadziorów na stali, otwory dobrze nagwindowane, śruby dobrej jakości, żadnych wad malowania, żadnych luzów. Instrukcja bardzo dokładna, w kilku językach.

Zmiana wysokości przebiega szybko, cichutko i płynnie. Przyjemnie zwalnia zbliżając się do zaprogramowanej pozycji. Stelaż jest sztywny w każdej pozycji. Na maksymalnej wysokości jest sztywniejszy niż moje poprzednie, klasyczne biurko. Po założeniu 40kg nawet tego nie poczul, a producent deklaruje, że podnosi do 120kg, przy czym codzienne obciążenie to tylko 10kg.

Wyświetlacz wskazuje wysokość co do milimiera (akurat trafiłem z grubością blatu). To raczej tylko ciekawostka, ale przynajmniej wiadomo że dobrze zlicza obroty silnika :)

DMTrade, Spacetronik, Ergoline to ta sama marka. Na ich chinskich stelazach buduje swe biurka wiele firm w Polsce np. Mobiudesk, Fly-desk, Ergosolid, Elevogrande, Elzap i inni. Łatwo je rozpoznać (te same zdjęcia, parametry pracy gdy porównyje się modele z ta sama iloscia silnikow i kolumn w nodze). Gdy już się człowiek zorientował, że wszędzie sprzedają ten sam stelaż, to nagle okazało się, że sumarycznie ma on dziesiątki bardzo dobrych opinii. Mirek @Mobiusdesk też przyznał, że reklamacji biurek na tym stelażu nie było. Swój kupiłem w ergopint, z rabatem wyszło najtaniej w necie.

#programowanie #programista15k #pracait #pracazdalna #pcmasterrace @whoru
  • 70
  • Odpowiedz
@geszue: hej, za sprawą Twojego wpisu w końcu zdecydowałem się na biurko regulowane, także dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam pytanie, czy używasz jakiejś maty do pracy na stojąco, jeśli tak to możesz coś polecić?
  • Odpowiedz
@geszue: Sorki za odkopanie, sam mam teraz zamiar zrobić własne "battlestation", wspomniałeś o rabacie na ten stelaż, dostałeś jakoś indywidualnie po napisaniu maila? I czy może wieszałeś monitor na uchwycie, jak wtedy ze stabilnoscia w wyzszych pozycjach?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poloq: nie pamiętam już, ale chyba kupowałem w stacjonarnym i poprosiłem o rabat, zwłaszcza że na allegro mieli w tej samej cenie. Monitor mam na ARTL-01 i jest bardzo sztywno, taki mało śmieszny typ z YT o nazwie Ziemniak zrobił mu recenzje i po prostu go wybrałem
  • Odpowiedz