Wpis z mikrobloga

Biurko regulowane elektrycznie. Zostawiam dla potomnych, moze komus to pomoze.

Naszukalem sie troche, naczytalem, porownywalem to i owo i w koncu stwierdzilem, ze mozna zaryzykowac zakup stelaza elektrycznego ponizej 2k, ktory stoi na silownikach marki innje niż Linak.

Wybralem SPE-223 - dwusilnikowy, trzykolumnowy, ciężki stelaż. I trzeba przyznac, ze jestem zadowolony z zakupu i zaskoczony jakością wykonania. On jest zrobiony z blachy 2,5-3mm, grubo i dokładnie malowany, dobrze spasowany, cichutki, żadnych zadziorów na stali, otwory dobrze nagwindowane, śruby dobrej jakości, żadnych wad malowania, żadnych luzów. Instrukcja bardzo dokładna, w kilku językach.

Zmiana wysokości przebiega szybko, cichutko i płynnie. Przyjemnie zwalnia zbliżając się do zaprogramowanej pozycji. Stelaż jest sztywny w każdej pozycji. Na maksymalnej wysokości jest sztywniejszy niż moje poprzednie, klasyczne biurko. Po założeniu 40kg nawet tego nie poczul, a producent deklaruje, że podnosi do 120kg, przy czym codzienne obciążenie to tylko 10kg.

Wyświetlacz wskazuje wysokość co do milimiera (akurat trafiłem z grubością blatu). To raczej tylko ciekawostka, ale przynajmniej wiadomo że dobrze zlicza obroty silnika :)

DMTrade, Spacetronik, Ergoline to ta sama marka. Na ich chinskich stelazach buduje swe biurka wiele firm w Polsce np. Mobiudesk, Fly-desk, Ergosolid, Elevogrande, Elzap i inni. Łatwo je rozpoznać (te same zdjęcia, parametry pracy gdy porównyje się modele z ta sama iloscia silnikow i kolumn w nodze). Gdy już się człowiek zorientował, że wszędzie sprzedają ten sam stelaż, to nagle okazało się, że sumarycznie ma on dziesiątki bardzo dobrych opinii. Mirek @Mobiusdesk też przyznał, że reklamacji biurek na tym stelażu nie było. Swój kupiłem w ergopint, z rabatem wyszło najtaniej w necie.

#programowanie #programista15k #pracait #pracazdalna #pcmasterrace @whoru
  • 70
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: konkretnie to mam model SPE-223B AC, gdzie AC oznacza wspomnianą przez Ciebie funkcjonalność Anti Collision czy jakoś tak. Sprawdzałem właśnie i działa - wyczuł opór i cofnął się o pare cm. W instrukcji jest info, że można dowolnie ustawić czułość.
  • Odpowiedz
@geszue: no własnie -> po prostu szkoda ze nie ma tego w standardzie i trzeba pamietać zeby dołożyć bo to przydatny ficzej jest, szczególnie jesli ktos uzywa (jak większość) krzeseł/foteli a nie np. dużej piłki do siedzenia.
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: system antykolizyjny jest już w co raz większej ilości stelaż. Natomiast ten z wątku należy już do droższych modeli i to zazwyczaj w nich dopiero montują taki dodatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KwasowyProktolog10kJava: niestety 1 poprzeczka robi swoje i będzie się ruszać

@Radewiat: to też fajna opcja, my czasem sprzedajemy same belki i można dać 200-240 cm blat o dowolnej grubości
Mobiusdesk - @MarcinOrlowski: system antykolizyjny jest już w co raz większej ilości ...

źródło: comment_16095342733PZZ6DszLnVnUF3GX4NL9P.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@geszue: w Ikeła często na wyprzedaży są blaty z demontażu. Czasem fajna cena wychodzi. Tylko w większości blaty są z tańszych drewien i tylko fornir jest np. dębowy ale to też daje radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@geszue: w Ikeła często na wyprzedaży są blaty z demontażu


@Mobiusdesk: blaty z ikei to śmieć. jak by dali rade zrobić jeszcze bardziej tandetne to by zrobili. Mechanizm (miałem BEKANT) jeszcze ujdzie (choć sterownik bieda straszna). Ale blat to szajs. Nie polecam
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: ale to zależy od blatu :). Nie mówię o tych lekkich, plastrowych i podobnych. Mają w ofercie blaty pełne gdzie jak wspomniałem "wnętrze" jest np. sosnowe/bukowe czy inne a zewnętrzne warstwy to fornir dębowy. To spoko opcja, w teorii tańsza od blatu litego z lamel.
  • Odpowiedz
@Mobiusdesk: w ikei bambusowy blat maja fajny (mam nadziej ze wypelnienie tez bambusowe), ale niestety za płytki jest bo tylko 60cm

jeśli ktoś chce mieć hiper sztywne biurko, niezależnie od wielkości, z elektryczną regulacją to niestety trzeba 4 kolumnowej konstrukcji


niezły potwór, to chyba gdy ktoś wymaga bezwzględnej stabilności np. jak przy ciężkim warsztatowym stole :) 4 nogi i masa robi swoje.
  • Odpowiedz
@geszue: niekoniecznie, nasz klient po prostu wie, że każe 2 kolumnowe będzie się ruszać więc chciał coś bezkompromisowego po prostu ;)

Panie w cenie 260 zł nie dostaniesz pełnego bambusa, ten Ikeowy ma wypełnienie plastrowe z papieru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz