Wpis z mikrobloga

Czy w waszych #pracbaza też dostajecie uwagi do dzienniczka? Czy tylko u mnie trwa zabawa w przedszkole?

tldr: #!$%@? mi z premii 50 złotych za rzekome pisanie niemiłych maili (w odpowiedzi na wiadomość w której zarzuca mi się brak skupienia w pracy, w której daję z siebie bardzo dużo).

Opisując jednak dokładniej:

Pracuję sobie na słuchawce jako konsultant, który pomaga starym babom naprawić problemy związane z dekoderem czy internetem. Praca prosta i schematyczna, ale czasami zdarza się popełnić jakiś błąd. I ja miałem nieszcześćie zrobić go ostatnio, tuż po przyjściu do #gulag na 7 rano.

Wysłałem błędne zgłoszenie odnośnie awarii (podałem zły adres) które od razu naprostowałem. Szybko dostałem jednak zjebki od jakiegoś kolesia, że niby się nie przykładam i że mam być bardziej uważny i skupiony. #!$%@? intensyfikuje się, ja nie jestem skupiony? Jestem aż nadto skupiony jak na pracę za najniższą krajową, w której stosuje się mobbing motywacyjny, a wszelkie zgłoszenia dotyczące problemów czy ze sprzętem czy z atmosferą są zamiatane pod dywan (jak powiedziała moja lidera "to jest korporacja". Niezła wymówka na nieszanowanie pracowników)

No w każdym razie po mojej wiadomości w której przekazałem, że za takie pieniądze i przy pracy w takich warunkach, to ja skupiam się aż za bardzo (w sumie prawie cytat, bo brzmiało mniej więcej właśnie tak) zrobiła się burza. W sensie miała dopiero nadejść.

Bo jakież było moje zdziwienie kiedy kolejnego dnia (tj. dziś) wzięto mnie na rozmowę, w której dowiedziałem się, że dostałem "kartę uwag", a z mojej premii ubędzie 50 polskich złotych. Na każdy mój zarzut odnośnie firmy była odpowiedź, że przecież to ja źle robię i jestem zrażony. Na zrzut w kwestii zarobków nieadekwatnych do obowiązków (one wzrastają, pensja stoi) dowiedziałem się, że przecież na początku wiedziałem w co się pakuję (wcaaaale nikt nie mówił na starcie, że pensja wzrasta wraz z kolejnymi szkoleniami xD).

Ową kartę podsyłam w załączniku i mam do was pytanie. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim w waszych pracach, czy tylko u mnie #praca = #szkola ? xD

#zalesie
Wink - Czy w waszych #pracbaza też dostajecie uwagi do dzienniczka? Czy tylko u mnie ...

źródło: comment_1609265014vz5mgNXH2JJBVYL3yTbpkQ.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Wink: paaaanieee, jak ja bym dostawał -50 za każdą "niestosowną" odpowiedź, to już bym dopłacał do tego interesu
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@sanglier: #!$%@?, jaka żenada.
Ja w robocie przez ostatnie 2 miechy chyba nawet 1 linijki kodu nie napisałem bo grałem w gierki na HO i nikt mi nawet uwagi nie zwrócił.
A tutaj: czy surfowałem po internecie w czasie zakazanym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
- jakieś roczne oceny jak w szkole
- jakieś nagrywanie żenujących piosenek i tańczenie w kółeczko, a jak nie chcesz, to pani się pogniewa, bo się nie integrujesz
- jakies dzienniczki uwag

wszystkie korpo to literalnie przedszkole
  • Odpowiedz
że za takie pieniądze i przy pracy w takich warunkach, to ja skupiam się aż za bardzo

@Wink: To nie pracuj ¯\_(ツ)_/¯ Oświadczenie o rozwiązaniu UoP przez pracownika i benc, po wypowiedzeniu jesteś wolny.
Oh wait

  • Odpowiedz
@tellet: jest coś takiego jak rozmowa kwalifikacyjna na której dostajesz informacje jak wygląda praca w firmie. W momencie w którym okazuje się, że kiedy na barki bierzesz trzy razy więcej obowiązków niż na początku, a pieniędzy większych nie ma, mimo, że wcześniej padła informacja, że będą, to raczej nie zostajesz w takim miejscu i masz prawo czuć się oszukany.

Aaaale, co ja będę pisał, jak wiesz pewnie lepiej jak jest, czuć
  • Odpowiedz