Wpis z mikrobloga

Zmieniam pracę, mam sobie wybrać jakiegoś #macbook'a, którego byście wzięli przeznaczenie to głównie #frontend, projekty oparte na #docker, #vagrant.
Słyszałem, że na M1 coś ruszyło z dockerem, miał ktoś okazję testować jak to działa? Jak wygląda sprawa z throttling'iem? Do tej pory pracowałem głównie na stacjonarnym macu pro.

Porównanie 16stki z i7, 13stki z i5 i 13stki z M1
https://everymac.com/ultimate-mac-comparison-chart/?compare=all-current-macs&highlight=0&prod1=MacBookPro135&prod2=MacBookPro133&prod3=MacBookPro138

#programowanie #apple #macos
  • 9
ja nie ogarniam zbytnio, ostatnio musiałem zmienić bo projektów nie mogłem odpalić na windzie i dostałem tego m1 chyba właśnie
jak chcesz pracować na nim bez osobnej klawy (ja kupiłem mx keys od logitecha) to nie bierz go bo będzie ten taczbar #!$%@?ł
@derecki: MacBooki z M1 jeszcze przez najbliższe miesiące nie będą gotowe do produkcyjnej pracy. O ile sama technologia, to według niektórych rewolucja i ogromny krok do przodu, to „środowisko” jeszcze jest w trakcie „gonienia króliczka”.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xaro: to już raczej osobista kwestia, bo mi się z touchbara fajnie korzystało. Na własnej klawiaturze w sumie i tak nie korzystam z F1-12.

@derecki: dla mnie najgorszą wadą mbp M1 jest to, że nie podepniesz do niego dwóch ekranów. Musiałbyś do tego brać maca mini, ale tu znowu tracisz na mobilności.
A, no i vagranta na obecną chwilę raczej nie dasz odpalić.
Ok dzieki wszystkim za odpowiedź wziąłem sobie z 13stke 2020 z intelem i 32 Gb ramu. Po waszych opiniach stwierdzam, że nie chce się bawić w testowanie programów na M1.