Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to w ogóle da się sformalizować?

Siostra cioteczna 29 lat, 2 dzieci, rozwiedziona.
Jej starsza siostra rodzona zginęła 4 lata temu w wypadku. Jej mąż przeżył, osierociła 3 dzieci.
I teraz przy świętach poszła po rodzinie fama, że:

- kuzynka jest w ciąży ze szwagrem
- mieszka z nim już od kilku miesięcy

Generalnie komentarze są podzielone, jedni rozumieją to co się stało, bo razem im będzie łatwiej wychować dzieci i zapewnić rodzinę.

Dla mnie jest to co najmniej dziwne. Kuzynka była matką chrzestną dla dzieci swojej siostry, a teraz będzie ciocią-macochą. No i różnica w wieku. Szwagier jest od niej o 11 lat starszy.

#rodzina #dzieci #mezalians

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe9b2584b1c4f000a5b17fc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 134
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: mój pradziadek zdradził prababcię z jej rodzoną siostrą gdy ta była w ciąży z moją babcią. Siostra mojej prababci umarła krótko po porodzie, a mój pradziadek przyprowadził dziecko do mojej prababci (owoc tej zdrady) i kazał je wychowywać razem z innymi dziećmi. To był dopiero mezalians ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 32
@AnonimoweMirkoWyznania polecam tobie i reszcie twojej rodziny zająć się swoimi sprawami. Dosadniej - #!$%@? was obchodzi kto z kim żyje. Nie są powiązani ze sobą także mogą brać ślub jak i żyć bez niego. To w jaki sposób się dogaduja, jak się dogaduja ich dzieci to ich sprawa. Raczej dzieci są na tak skoro dorośli zdecydowali się na wspólne życie. Wy jako rodzina nie macie prawa się wtrącać, znając życie to podczas
  • Odpowiedz
z jej rodzoną siostrą


@Ishvarta: Z tymi siostrami - to w ogóle jakieś popularne historie są. Taki często powtarzający się motyw zdrady w opowieściach ludzi. A co do wątku: tutaj nie ma się co zastawiać, on jest wdowcem, nikogo nie krzywdzą. Myślę, że dla dzieci nie będzie też w tej sytuacji "nic nie zdrowego"
  • Odpowiedz
A pisać o 11-letniej różnicy wieku może tylko osoba która jeszcze nie ma dwudziestki.


@Lucius: Z ciekawości ile znasz takich związków ze swojego otoczenia o stażu co najmniej trzech lat?
  • Odpowiedz
Sprawdz w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, tam są takie rzeczy unormowane. O ile pamiętam, powinowactwo trwa nawet po rozwodzie lub owdowieniu, na pewno w ten sposób nie można wziąć ślubu z (byłą) teściowa, ale w dalszych stopniach powinowactwa to nie pamiętam
  • Odpowiedz