Wpis z mikrobloga

Tak czytam te zachwyty nad 5 sezonem The Expanse, a szczególnie nad odcinkiem czwartym i zastanawiam się czy oglądaliśmy ten sam serial. Znaczy nie powiem, oglądało się to przyjemnie, ale szału nie było (no chyba, że porównamy to z gniotami pokroju #std , wtedy tak).

Pasiarze - żebracy Układu Słonecznego - nagle zdobyli topowy sprzęt militarny, zdołali ukraść protomolekułę, a co więcej z jakiegoś powodu jak jeden mąż zwrócili się przeciwko swoim największym bohaterom (Fred Johnson, Ashford i Holden). Mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać czemu jest to debilne, ale jakby ktoś nie potrafił myśleć logicznie chętnie wyłożę jak chłop krowie.

Już pomijam żenujące momenty w stylu dowolna scena z Naomi (cały wątek z jej synem to cringe jakich mało i robienie telenoweli z serialu, który miał być hard sci-fi) czy nieuzbrojony Amos rozwalający czterech uzbrojonych gości (to już nawet w Rambo było bardziej realistycznie, choć jako, że Amos to jedna z moich ulubionych postaci byłem w stanie przymknąć na to oko).

To chyba tylko pokazuje jaka posucha panuje na rynku seriali, bo na dobrą sprawę nic ciekawszego na ten moment się nie znajdzie.

#theexpanse #scifi #seriale #netflix #amazon
Bethesda_sucks - Tak czytam te zachwyty nad 5 sezonem The Expanse, a szczególnie nad ...

źródło: comment_1609098165w0za91gJCJtnNVtCUrA2eQ.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bethesda_sucks: pełna zgoda, ciągnęło się to jak flaki z olejem aby na koniec w finałowym odcinku z poszatkowanych skrótów stać się zapowiedzią kolejnego sezonu.

Jedynie co do oceny polityki się nie zgodzę do końca. Zawsze lepiej mieć pacynkę i rączki czyste. Natomiast Inaros miał czym Marsjanom posmarować - protomolekuła. Marsjanie jej potrzebowali aby odpalić starożytną technologię obcych, co niestety widzimy tylko w krótkiej migawce na sam koniec ostatniego odcinka.

Jednak z
  • Odpowiedz
Natomiast Inaros miał czym Marsjanom posmarować - protomolekuła. Marsjanie jej potrzebowali aby odpalić starożytną technologię obcych, co niestety widzimy tylko w krótkiej migawce na sam koniec ostatniego odcinka.


@szpongiel: Tylko że oni nie zdobyliby tej protomolekuły gdyby nie pomoc Marsjan (nie stać ich byłoby na taki sprzęt, który by im to umożliwił), a nawet wówczas ta kradzież nie miała sensu o czym pisałem we wcześniejszych postach w tym wątku.

A co
  • Odpowiedz