Wpis z mikrobloga

Tak czytam te zachwyty nad 5 sezonem The Expanse, a szczególnie nad odcinkiem czwartym i zastanawiam się czy oglądaliśmy ten sam serial. Znaczy nie powiem, oglądało się to przyjemnie, ale szału nie było (no chyba, że porównamy to z gniotami pokroju #std , wtedy tak).

Pasiarze - żebracy Układu Słonecznego - nagle zdobyli topowy sprzęt militarny, zdołali ukraść protomolekułę, a co więcej z jakiegoś powodu jak jeden mąż zwrócili się przeciwko swoim największym bohaterom (Fred Johnson, Ashford i Holden). Mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać czemu jest to debilne, ale jakby ktoś nie potrafił myśleć logicznie chętnie wyłożę jak chłop krowie.

Już pomijam żenujące momenty w stylu dowolna scena z Naomi (cały wątek z jej synem to cringe jakich mało i robienie telenoweli z serialu, który miał być hard sci-fi) czy nieuzbrojony Amos rozwalający czterech uzbrojonych gości (to już nawet w Rambo było bardziej realistycznie, choć jako, że Amos to jedna z moich ulubionych postaci byłem w stanie przymknąć na to oko).

To chyba tylko pokazuje jaka posucha panuje na rynku seriali, bo na dobrą sprawę nic ciekawszego na ten moment się nie znajdzie.

#theexpanse #scifi #seriale #netflix #amazon
Pobierz Bethesda_sucks - Tak czytam te zachwyty nad 5 sezonem The Expanse, a szczególnie nad ...
źródło: comment_1609098165w0za91gJCJtnNVtCUrA2eQ.jpg
  • 22
@Bethesda_sucks:

Pasiarze - żebracy Układu Słonecznego - nagle zdobyli topowy sprzęt militarny, zdołali ukraść protomolekułę


W książce sporą rolę w tym miała militarna marsjańska wierchuszka, a spisek miał zupełnie inny cel.

co więcej z jakiegoś powodu jak jeden mąż zwrócili się przeciwko swoim największym bohaterom (Fred Johnson, Ashford i Holden).


Mieli powód. Po otwarciu wrót przestali być tak potrzebni, a o ile pamiętam bali się, że koalicja Ziemia-Mars przejmie odkryte światy.
@Bethesda_sucks:
No to po kolei:

Pasiarze - żebracy Układu Słonecznego - nagle zdobyli topowy sprzęt militarny


W międzyczasie Alex i Bobbie rozpracowują czarnorynkowy handel marsjańskim sprzętem wojskowym. I nie nagle, bo kradzież technologii stealth przez ludzi Inarosa była już w 4. sezonie.

[Pasiarze] jak jeden mąż zwrócili się przeciwko ...


Nie wiem skąd to odczucie. Belterzy nie są ukazani jako jednolita frakcja, jedna zdrajczyni z paroma towarzyszami to nie "wszyscy Pasiarze
W książce sporą rolę w tym miała militarna marsjańska wierchuszka, a spisek miał zupełnie inny cel.


@cumulus: To dalej jest głupie, skoro "militarna wierchuszka" była w stanie dostać taki sprzęt to czemu sama nie zaatakowała Ziemi/Marsa dla okupu na przykład? Sory, ale to wciąż tylko nic nieznaczący robak wobec militarnej potęgi całej planety, a tymczasem okazuje się, że byle kapitan/handlarz bronią (zakładam, że ten wykładowca maczał w tym palce, ale to
@Bethesda_sucks:

dalej jest głupie, skoro "militarna wierchuszka" była w stanie dostać taki sprzęt to czemu sama nie zaatakowała Ziemi/Marsa dla okupu na przykład?


Przecież cały czas mieli lepszy sprzęt od Ziemi, tylko o ile pamiętam mieli go mniej, więc trwał raczej rodzaj zimnej wojny.

a tymczasem okazuje się, że byle kapitan/handlarz bronią (zakładam, że ten wykładowca maczał w tym palce


Nie wiem, jak w filmie, bo opieram się na tym co
W międzyczasie Alex i Bobbie rozpracowują czarnorynkowy handel marsjańskim sprzętem wojskowym. I nie nagle, bo kradzież technologii stealth przez ludzi Inarosa była już w 4. sezonie.


@SamozwanczyTurysta: Patrz moja odp. cumulusowi.

Belterzy nie są ukazani jako jednolita frakcja, jedna zdrajczyni z paroma towarzyszami to nie "wszyscy Pasiarze jak jeden mąż".


@SamozwanczyTurysta: Nie jedna, bo widać było ich więcej, ale co ważniejsze była to akurat ta jedna kluczowa postać, która bez
skoro "militarna wierchuszka" była w stanie dostać taki sprzęt to czemu sama nie zaatakowała Ziemi/Marsa


To przy okazji świetny sposób na zniszczenie Ziemi, nie wywołując wojny i nie brudząc sobie rączek.
@Bethesda_sucks: Jestem co prawda pijany ale nie aż tak. Zrobię Ci ogólny zarys.

To dalej jest głupie, skoro "militarna wierchuszka" była w stanie dostać taki sprzęt to czemu sama nie zaatakowała Ziemi/Marsa dla okupu na przykład?


Ponieważ technologia maskowania to nowość i nikt nie chciał zaatakować planety która jako jedyna mogła podtrzymać życie w kosmosie. Po otwarciu wrót to się zmieniło ale sentyment pozostał.

Ja tego nie widzę, FJ to najlepsza
To przy okazji świetny sposób na zniszczenie Ziemi, nie wywołując wojny i nie brudząc sobie rączek.


@cumulus: Nie, nie zrobiła tego bo wiedziała, że to porywanie się z motyką na Słońce, wykrycie i unieszkodliwienie tych ataków było dziecinnie proste (i tutaj pojawia się kolejny debilizm - potrzebna była Avasarala żeby powiedzieć im co mają robić, lol). Reszty nie chce mi się komentować, serial nie jest tego warty, a widzę, że trafiłem
@Bethesda_sucks:
Nie rozumiem, dlaczego Ashford czy Johnson mieliby być tak powszechnie respektowani we wszystkich zakątkach Pasa. Znaczy się, rozumiem, ale nie ma to dużego sensu zważywszy na to, że Pas to kilka miliardów ludzi należących do wielu różnorodnych kultur.

Tak, z perspektywy czytelnika Johnson może i jest tym najlepszym wyborem. Dla wielu Belterów natomiast jest on 1) Ziemianinem, nieprawdziwym Belterem, 2) Rzeźnikiem z Anderson Station, 3) po prostu kolejnym
@Bethesda_sucks: dla mnie to się jakoś to trzyma kupy, nie ma co narzekać.

Pasiarze musieli w końcu coś grubszego odwalić, o to w tym chodzi żeby zakończyć dominację Ziemi i Marsa. To tacy Amerykanie wyrywający się Brytolom i Hiszpanom, a dziki zachód stoi przed nimi otworem. Mi ta koncepcja podoba.

Oczywiście są kiepskie wątki typu Naomi, ale z jakiegoś powodu ona się tam znalazła.
Amos jest człowiekiem, od wyższej grawitacji jest
Mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać czemu jest to debilne,


@Bethesda_sucks: Od pięciu sezonów/tomów masz przedstawianą wizję Pasa i SPZ, który składa się z dziesiątek i setek walczących ze sobą frakcji, a już w trzecim sezonie miałeś próbę przejęcia stacji Tycho i... nagle stało się to debilne? Coż, chyba rzeczywiście oglądasz inny serial niż... ktokolwiek kto robi to z minimalną uwagą.
@szpongiel: Sezon do zaorania, niemal nic się nie działo, a fabuła nie miała sensu. Miały być jakieś wyjaśnienia, a tymczasem uzbrojenie Inarosa dalej jest tak samo głupie. To że Mars maczał w tym palce nie wyjaśnia łatwości z jaką zaatakowali Ziemię. Sory, ale gdyby było to tak łatwe to Mars sam zniszczyłby naszą planetę i nie potrzebowałby do tego pacynki.

Jakby tego było mało, większość sezonu była rodzinną dramą, w której