Wpis z mikrobloga

#rodo #komputery #bezpieczenstwo @niebezpiecznik-pl

Kupiłem na allegro za 20zł używany dysk SSD jako uszkodzony. Podpiąłem go do kompa, a on jest w pełni sprawny i co więcej ma pełno danych (ostatnie z przełomu września/października). Są skany dowodów osobistych, dane osobowe uczniów i pełno danych związanych ze szkołą. Już spokojnie wystalkowałem wszystkich, a w szczególności nauczycielkę IT/Polskiego, która była głównym użytkownikiem tego kompa. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Olać to czy zgłosić gdzieś? A może napisać tylko do dyrekcji szkoły, że mam ich dane i mogę je im oddać (same dokumenty tekstowe/pdf i jakieś skany - nawet 2gb nie będzie).
Wpisy typu - weź chwilówkę usunę. Nie będę robił kobiecie przypału, tym bardziej, że w zeszłym roku zmarł jej mąż, chociaż z drugiej strony dochód ponad 60k według pit37 to nie tak mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 45
  • Odpowiedz
@kosti9191:

Jeśli chcesz to mądrze rozegrać, to po prostu idź na Policję.
Bo możesz mieć zarzuty.
Jakieś maile "mam i oddam" będę jedynie dowodem na Ciebie.

Albo zapomnij.
Ja już zapomniałem.
  • Odpowiedz
@atpl77: trochę tak, bo chciałem uczciwie zareagować w sytuacji złamania prawa, ale stanąłem przed moralnym wyborem, czy kobiecie utrudnić życie, które i tak już ma przekichane i dać jej nauczkę i całej placówce, bo dane osobowe to nie są przelewki, czy odpuścić i zapomnieć oraz naprawić błąd sprzedawcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kosti9191: czy w dzisiejszych czasach człowiek nie może się na czymś nie znać i po prostu popełnić błędu, tylko jakiś społeczniak musi próbować narobić mu gnoju? Usuń po prostu te dane i wyślij jej list gdzie opiszesz co zrobiła, proste
  • Odpowiedz
@kosti9191: powiedz, ze za to ze jestes mily i im to oddasz zamiast isc z tym na psy oczekujesz rekompensaty w wysokosci kosztu w pelni sprawnego SSD o podobnych parametrach - chyba ze wola bys przemyslal sprawe.
  • Odpowiedz