Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1169
Drogie Mirki i Mirabelki od pewnego czasu bawię się w #diy i robię mydło oraz od niedawna też świeczki zapachowe. Z racji tego, że po rozdaniu prezentów na święta troszkę mi tego zostało, postanowiłem zrobić świąteczne #rozdajo . Do wygrania to co ja zdjęciu, czyli mydła:
- Z kozim mlekiem i miodem
- Z olejkiem z drzewa herbacianego
- Ze skórką pomarańczy
- Ze srebrem koloidalnym
Oraz świeczki:
- Zapach jabłko i cynamon
- Zapach pomarańczowy

Kostki mydła ważą po około 100g, świeczki są w słoiczkach 120ml

Jeśli komuś kto wygra jednak się nie spodoba, to śmiało można dać do zjedzenia nielubianemu wujkowi - na bank dostanie sraczki #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Losowanie przez mirkorandom jutro o 12:00, wysyłka paczkomatem na mój koszt. Udział biorą wszyscy, są święta więc nawet zielonki mają głos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i w sumie trochę #chwalesie bo to całkiem spoko hobby.
Pobierz Niggalke - Drogie Mirki i Mirabelki od pewnego czasu bawię się w #diy i robię mydło o...
źródło: comment_1608907125V3VpkYvz7LbxR866sozZrv.jpg
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImYourPastClaire: powiem szczerze, że z tymi nie chciałem przedobrzyć z zapachem, z racji tego że matula lubi delikatne, a mocniejsze, nieistotne czy nawet się jej sam zapach podoba, ją duszą, a to jest z partii z której część była dla niej, więc aromat jest bardzo lekki.
Jednak ogólnie nie ma problemu ze zdobieniam czegoś intensywnego, po prostu dolewa się więcej olejku zapachowego i to wszystko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sheta: ładniutkie, bazę glicerynową też robię na własne potrzeby, żeby "przekładać" mydło w formie różnymi warstwami. Napisz na priv to rozpiszę Ci taki dość prosty przepis na pierwsze mydło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oniryczny_zryw: a z tym tutorialem to całkiem ciekawy pomysł, może faktycznie warto się zastanowić. Wiesz co... Nie ma takiego typowego zestawu startowego, który na bank będzie dobry dla każdego, tutaj się cały czas coś dokupuje. Podstawa to dobry garnek z nierdzewki, albo wolnowar, blender ręczny (ja na start kupiłem taki za 40 zł i cały czas dobrze działa), oleje - najtańsza oliwa z wytłoczyn z oliwek i olej kokosowy. Można używać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@harnasiek: musisz zebrać dużo starych świeczek, roztopić i wylewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio to tak to wygląda, tylko że musisz mieć po prostu wosk lub parafinę, roztopić, w międzyczasie ułożyć knoty, do roztopionego wosku dodajesz barwnik i zapach, rozlewasz i już.