Wpis z mikrobloga

Cześć Pany!
Mam od jakiegoś czasu własną działalność, współpracuję z dwoma firmami na B2B jako Full Stack Developer.
Zamierzam zbudować swoją firmową/osobistą stronę www/wizytówkę z blogiem u boku i budować jakąś markę osobistą + zdobywać klientów, aby finalnie utrzymywać się tylko z większych zleceń #freelancer.
Mam zamiar na tej stronie dodać zakładkę "Klienci" i umieścić tam te firmy, z którymi teraz współpracuję + jakieś inne, z którymi miałem w przeszłości do czynienia i jakieś oprogramowanie dla nich robiłem. W umowach nie ma nic o zakazach takich czynów, poza tym to chyba trochę tak jakbym sobie wrzucił te firmy do CV albo na LinkedIn jako doświadczenie.

Ktoś tak robi? Robił? Co o tym myślicie?

#programista15k #programowanie #firma #wlasnadzialalnosc #webdev #b2b #markaosobista #prawo
  • 3
@damian44__: dopisać sobie do CV jako osoba prywatna to nikt Ci nie zabroni. W Twoim przypadku mamy do czynienia z kontraktem między dwiema firmami. Jeżeli pracujesz dla dużej korporacji, to oni raczej byliby zainteresowani umieszczeniem loga u innych dużych korporacji a nie u jakiejś jednoosobowej firemki. Dodatkowo, często duże korporacje mają ściśle określone zasady posługiwania się ich znakami wliczając w to odpowiedni rozmiar loga, jakość obrazka, pole ochronne, użyty font do
To jest ta słynna etyka biznesowa w Polsce, opiszę co i komu zrobiłem na swojej publicznej stronie i będę udawał że nie ma tematu, a klientowi lepiej nie wspominać bo jeszcze się zezłości... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Współtworzyłem kilka case study dla projektów o wartości liczonej w milionach, zawsze, podkreślam zawsze takie coś powstaje przy udziale i wiedzy klienta, są tematy o których można wspomnieć w takim dokumencie