Wpis z mikrobloga

@gfgfgfa gratuluję #!$%@? rodziny. Niezależnie już od #!$%@? religijnego, to kim trzeba być, żeby komuś wyrywać jedzenie z ręki? Widać, że nauki dżizasa przyjęte
  • Odpowiedz
@gfgfgfa ja mam #!$%@? i dzisiaj pieke kurczaka. Święta robię tylko z różowa i zażyczyła sobie kurczaka, więc będzie świąteczny 'kurak #!$%@?' food emperora, no, ciutke zmodyfikowany pode mnie.
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: Po prostu zwyczaj wywodzi się z czasów kiedy mięso było towarem luksusowym i jedzenie go było wydarzeniem i podczas postu był to zbyt luksusowy posiłek. Ryba była znacznie tańsza i powszechniejsza, zwłaszcza w miasteczkach przybrzeżnych. Obecnie to oczywiście nie ma sensu bo jedząc kurczaka pości się o wiele bardziej niż łososiem za 60zl/kg
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: no to tak po krótce wyjaśnienie z kategorii historycznej:
Pierwsi chrześcijanie wywodzili się, jak wiadomo, z terenu dzisiejszego Izraela. Tamtejsze realia były inne niż dzisiejsze, ryby były bowiem pokarmem biedoty, w Biblii wiele jest zresztą opisów ubogich rybaków. Potrawy z mięsa innego niż rybie w tamtym miejscu i okresie były luksusowe. Także na wszelkich postach chrześcijańskich ryba była dozwolona, jako że raz, było to jedzenie kojarzące się z biedą i
  • Odpowiedz