Wpis z mikrobloga

Może ktoś wypowiedzieć się o kredycie hipotecznym w banku BPS? Warto, nie warto? Plusy, minusy?


@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: To bank spółdzielczy. Oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo przy 10% wkładu własnego, obsługa posprzedażowa i poziom nowoczesności banku słabe, potrafią zaakceptować nieruchomości rolne o dużej powierzchni, przy budowie domu lub remoncie występuje konieczność przedstawiania faktur na 60% wartości transzy. Bardzo niekorzystne warunki przy umowach na czas określony. Występuje rekompensata za wcześniejszą spłatę przez pierwsze 3
@kozerus: sądząc po marży banku wyszłoby mi taniej niż w Aliorze i mBanku. Mowa o ofercie na 10% wkładu własnego. Pytanie jak to wychodzi w praktyce, jedynie wiem o podwyższonej marży o 1pp do czasu osiągnięcia 80% ltv oraz opłacie za konto i kartę kredytową jeśli nie spełni się warunków odpowiednio 10k wpływu msc i 25k obrotu rocznego.
Coś mają inaczej niż normalnie w innych bankach komercyjnych?
@Tytanowy_Lucjan: problem w tym, że o tym BPS nikt nie pisze bo... doradcy kredytowi nie mają z tego żadnej prowizji... ()


@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: BPS współpracuje z Grupą ANG (dawniej ANG Spółdzielnia), Lendi i Notusem. BPS nie współpracuje z Open Finance, Gold Finance i Expander.

sądząc po marży banku wyszłoby mi taniej niż w Aliorze i mBanku. Mowa o ofercie na 10% wkładu własnego.


@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: 10% wkładu