Wpis z mikrobloga

#komputery #kartagraficzna #informatyka #pc #nvidia #gaming #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy

Po uruchomieniu komputera moja karta graficzna (gtx 1660) bez obciążenia osiąga ~80*C.

Wczoraj rozebrałem kompa, wyczyściłem i zrobiłem czystą instalację sterowników nvidia do karty graficznej i było spoko. Temperatura ~49*C, wiatraki praktycznie się nie włączały gdy nie było obciążenia. Dzisiaj włączyłem kompa i znowu 80*C. Co może być przyczyną?

Malwarabytes nic nie znajduje
Pobierz
źródło: comment_1608454904s9XJdKgPfL0lISzEBSa6Mk.jpg
  • 17
@sars_cov_2: ¯\_(ツ)_/¯
jakimś antywirem może, nie wiem, f-secure choćby.
nie twierdzę, że to na pewno to ale masz na tym screenie użycie gpu 100% (utilization gpu podpisane), coś Ci obciąża grafikę. nie masz w autostarcie czegoś podejrzanego?
@sars_cov_2: wlącz menagera zadań i kliknij prawym na belkę, tam gdzie masz napisane nazwa, status. i zaznacz gpu / gpu engine. powinno CI kolumnę pokazać i tam będzie co używa grafiki.
@Curus_Bachleda:

1. W jaki sposób przeskanować komputer przed uruchomieniem systemu?
2. Skan rejestru i wszystkich plików jakim programem wykonać?
3. Mam systemowy SSD oraz 1TB HDD danych. Nie wystarczy sformatować tylko systemowego dysku C i ponownie zainstalować system?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sars_cov_2: Spróbuj użyć programu Farbar Recovery Scan Tool. On wyda Ci dwa logi o nazwach Addition i FRST.
Te logi wrzucasz pojedynczo do programu 1stEditor, który pobiera się ze strony ijuliusz.
Wybiefasz najpierw jeden, on pokaże Ci ile linijek zaznaczył, klikasz przycisk dodaj do fixlist, potem znów uruchamiasz FRST i klikasz napraw. To samo z drugim logiem. Ważne aby oba programy i ich pliki znajdowały się w tym samym folderze.

Jeśli