Wpis z mikrobloga

@ArnoldZboczek wybierz pielęgniarstwo i najpierw idź do pracy, gdzie zarobisz 2800 na ręce za #!$%@? dniami i nocami, w świątki piątki, gdzie w ciągu dnia jest was trzy a na nocce jedna pielęgniarka na 40 pacjentów. Potem w pandemii niech całe społeczeństwo łącznie z rządem sra ci na głowę, że powinnaś SŁUŻYĆ /pracować z dodatnimi pacjentami ale bez wymazu, bo brakło odczynników w labie i nie ma jak robić testów, a ochroniona
@ArnoldZboczek: Za każdym razem, gdy widzę tą reklamę, to jest mi gorzej. Zamiast dofinansować służbę zdrowia, to geniusze kupują reklamę społeczną, która nikogo nie zachęci, do wybrania tego zawodu, póki będzie to wyglądało tak jak do tej pory. Użeraj się z upierdliwymi pacjentami (co jest zrozumiałe, bo jak boli to wiadomo jaki człowiek wtedy jest), podcieraj tyłki, urób się po same pachy, a potem weź wypłatę jakby ci ktoś splunął w
@wewerwe-sdfsdfsdf: @Bumblebeeee:
Reklama to jednorazowy wydatek rzędu (strzelam - nie znam się na tym) 100mln, a podniesienie pensji np. o 500zł to:
295 481 zarejestrowanych pielęgniarek i pielęgniarzy oraz 38 315 położnych - dane z 2018
Czyli 333796 x 500 = 166 898 000 MIESIĘCZNIE

Więc łatwiej jest walnąć reklamę niż faktycznie poprawić warunki pracy dla tych ludzi - i to jest smutne :(
@RyzyKamil: No niestety smutne to :( Szkoda tylko, że takie działania są nieskuteczne, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że ktokolwiek pójdzie na coś tak ciężkiego jak pielęgniarstwo, bo o! jaka fajna reklama.
@ArnoldZboczek bardzo dobrze że jest taka promocja. Zaraz będziemy mieli braki kadrowe w tym zawodzie. Od czegoś trzeba zacząć. Ja bym jeszcze wypromowała żeby więcej facetów na to szło. Za dużo młodych ludzi pracuje w gowno zawodach. To jest ukryte bezrobocie. Może nie wszyscy z nich są na tyle ogarnęci żeby dać Radę na pielegniarstwie ale na pewno jakiś tam procent z nich dałby rade
@szynszyla2018: bardzo źle jeżeli ktoś się złapie na wybór takiej kariery zawodowej ze względu na reklamę. W wieku 18 lat to rzeczywiście może być częściowo element przeważający ale wybór studiów ze słabymi perspektywami zarobkowo/warunkowymi jest jak preorder gry komputerowej (cyberpunk xD), należy się zapoznać pierw z produktem/ zawodem i podjąć rozsądną decyzję. Polski system ochrony zdrowia wymaga rządu, który jest w stanie wziąć odpowiedzialność i trud pracy w celu reformy i
"stawiam na przyszłość" xD Ciotka pielęgniarka 20 lat stażu 2800 netto xD


@Wsciekle_piesci_meza: Moja mama była położną w mieście powiatowym. Odchodząc kilka lat temu z pracy po ponad 20 latach doświadczenia miała niecałe 2k na rękę ;) Koleżanka, która zrobiła niedawno pielęgniarstwo w Warszawie może liczyć na maks 3-3.5k netto. Tyle to można robić w Lidlu bez studiów.

Przez dziesięciolecia każdy miał je w dupie, dbano tylko o lekarzy bo mieli
I o wiele mniejsza odpowiedzialność. To jest kpina w jaki sposób pielęgniarstwo jest traktowane.


@Wsciekle_piesci_meza: Dokładnie tak, a tutaj wiecznie był stres, że coś może się stać plus czasem siada psycha i praca świątek piątek niedziela 12h nocki dzień mieszane. Cieszę się, że nie trafiła na czasy COVIDa bo wtedy to już całkowicie #!$%@? praca.