Wpis z mikrobloga

Panowie dziś w trakcie jazdy poczułem dziwne głuche "uderzenie" w aucie (myślałem, że spadła mi butelka z wodą z siedzenia na podłogę) i od tego momentu zza konsoli zaczął dobiegać metaliczny dźwięk. Zatrzymałem się ale pod maską nic nie było widać. Im wyższa prędkość tym dźwięk narasta, gdy zwalniam dźwięk cichnie. Nie odczułem żadnej różnicy na samej pracy silnika czy auta. Nie są to też wentylatory które wyłączałem czy podkręcałem na próbę. Ktoś ma jakieś sugestie? Po przejechaniu 15 km dźwięk ucichł. Boję się jednak, że to objaw czegoś co może mnie uziemić w trasie.
Dodaje linka na którym to dobrze słychać. W rzeczywistości dźwięk był dużo mocniej odczuwalny i metaliczny
link
#e46 #bmw #mechanikasamochodowa
  • 11
@mor3nko: Przy zmianach prędkości narastała głośność czy prędkość też?

Bo tak z film brzmi jak ocieranie czegoś co się obraca razem z kołem.
Na słuch powiedziałbym że trochę jak metalowa osłona tarczy hamulcowej, co w połączeniu z tym że mówisz że walnęło i się pojawiło nagle sugerowałoby żeby sprawdzić czy nie masz pękniętej tarczy hamulcowej.

Ogólnie całych wnętrz nadkoli pod kątem czegoś co tam jest luźne i obciera.

Szkoda że przestało
@hellfirehe tez myslalem ze to oslona tarczy ale dzwiek dochodzil z komory. Jutro w ciagu dnia obejrzę auto dookola. Niestety nie mam mozliwosci zagladnac pod auto. Wraz z przyspieszeniem narastala glosnosc i czestotliwosc "ocierania"

@biskup2k wiem ze przy silniki tez sa takie oslony aluminiowe, kilka lat temu mi taka brzęczalale ale byl to delikatniejszy dzwiek

Na poczatku przestraszylem sie ze moze to cos od rozrządu..
tez myslalem ze to oslona tarczy ale dzwiek dochodzil z komory. Jutro w ciagu dnia obejrzę auto dookola. Niestety nie mam mozliwosci zagladnac pod auto. Wraz z przyspieszeniem narastala glosnosc i czestotliwosc "ocierania"


@mor3nko: Jak zmieniałeś biegi to częstotliwość zostawała z prędkością samochodu, czy zmieniała się z obrotami silnika?

Jeśli zostawała z prędkością, to indukuje to napęd - w ramach obcierania masz do pooglądania półosie wraz z osłonami no i same
@loginek0: kurde i tak z zaskoczenia się to pojawiło i tak samo znikło? wydaje mi się że nie jest to też odgłos łożysk ale może się mylę. Teraz gdy ucichło ciężej będzie znaleźć przyczynę
@loginek0: chyba masz racje, na następny dzień w trakcje jazdy stukanie powróciło ale nasiliło się, a ostatecznie zaczęło mocno walić coś pod autem. Od razu skierowałem się do mojego mechanika i oczywiście w trakcie drogi ponownie się coś "nastawiło" i ucichło. Obstawiam, że to jednak coś z wałem, krzyżak/podpora/łącznik. Auto stoi i czeka na swoją kolej, szkoda że terminy na połowę stycznia
@mor3nko: Może poszukaj od razu zakładu co regenerują wały napędowe? Mechanik Ci za bardzo nic nie zrobi pewnie (oprócz diagnostyki oczywiście, ale część i tak będzie musiał wymienić), a taki zakład by Ci od razu sprawdził.
@loginek0: jeśli to tylko podpora czy łącznik to nie muszę wyważać ponownie wału. Zobaczymy co się stało :) do mojego mechanika akurat miałem 3 min drogi, dalej bałem się jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)