Wpis z mikrobloga

Kupiłem nowy TV samsunga i zastanawiam się co jest nie tak.
1. Gdy podłącze go przez HDMI do PC to nie mam wszystkich ustawień obrazu (z 5 trybów zostają 2, większość suwaków jakości jest niedostępna)
2. Jakość z PC z yt (ten sam film) jest dużo gorsza niż z odtwarzacza yt w TV. Szczególnie widać to w czerniach - te z kompa są nieco rozpikselizowane, mimo ustawienia jakosci 4kHDR60.

Sporo poczytałem i ustawiłem już pełną palete kolorów (choc dla 4k@60HZ max pozwala na 8bcoś, przy 30HZ pozwala na 12), rozszerzyłem gniazdo HDMI, włączyłem HDR w windowsie. Ale dalej nie jest idealnie. Macie pomysł co wpływa na słabą jakość z PCta?
Mam gtx1060, wiec tez nie jest stary sprzęt. Dla pewności kupiłem też kabel HDMI 2.0. Kupiłem TV głównie aby odtwarzać z kompa, a tu słaba jakość i ograniczenia w ustawianiu w porównaniu z wewnętrznymi źródłami.

Dzwoniłem też do Samsunga i mówią że jak podłączam przez HDMI, to normalne że nie mam ustawień obrazu. Ma ktoś może nowego samsunga i może to potwierdzić? Jeśli serio tak jest, to bardzo słabo, bo mój stary TV na to pozwalał.

TV to 75Q64T

#samsung #telewizory #pcmasterrace #informatyka #pytaniedoeksperta
Kalak - Kupiłem nowy TV samsunga i zastanawiam się co jest nie tak. 
1. Gdy podłącze ...

źródło: comment_1607462107SFfu46B3yl3kePAgoSkWLy.jpg

Pobierz
  • 21
@Kalak: spróbuj inny port HDMI. U mnie samsung traktował HDMI 1 o nazwie "PC" jako wejście kompa i tylko z karty graficznej przejmował ustawienia.
Na HDMI 2, które nazwałem "konsola" czy tam "dekoder", pozwalał na dużo więcej opcji.
@Kalak: punkt pierwszy potwierdzam. W trybie PC jest mniej ustawień żeby był niższy input lag. Ale da się to zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak odpalisz PC to w menu zmieniasz źródło z PC na odtwarzacz blu ray.
Czerń może być gorsza bo telewizor w trybie PC nie używa ulepszaczy obrazu tj widzisz tak jak jest to nagrane na YouTube (a tam jest spora kompresja).

HDMI 2.0
@testaccount9432: Chyba rzeczywiście jest to wina youtube. Sciagnalem kilka demo i jest ok czern. Choć nie mogłem znaleźć żadnego materiału 4k z przechodzącymi różnymi czerniami. Wtedy najgorszą pikseloze widać.
Jeszcze mam problem z netflixem. W apce na windowsie wyswietla mi 1080p. Kurde. Może ktoś wie co można temu zaradzić? Mam do kompa fajne głośniki, i chciałem puszczać cały materiał przez niego. A wszystko sie pierdzieli