Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka: Kupiłem z 16/256. Dokładali RAM sami bo na pudle 8/256. Przy sprawdzaniu gwarancji HP

Start Date
November 04, 2020

End Date
December 03, 2021

Więc świeży. Care pack na 3 lata już wykupiłem.
Klawiatura polska bez dziwnych znaczków/naklejek ale nie podświetlana.
@Pustulka: Cześć. Dzięki za twój wkład! Szukam laptopa, głównie programowanie. Zależy mi na:
- 7k max,
- AMD Renoir; celuje w 4700u/4750u,
- 14 cali,
- spoko matryca,
- dwóch slotach RAM,
- ethernet,
- spoko klawiaturze bez numpada (fajny klik mają np. thinkpady E14, T14; odrzucający klik mają ideapady np. slim 7)
Jesteś coś w stanie polecić? Dzięki!
- dwóch slotach RAM,


@KtoToTaki: Będzie ciężko, miałem ci pisać o wydajniejszym Asusu G14, ale odpada, bo ma tylko jeden slot na ram, natomiast 2 ma HP Elitebook 845 G7. Ethernet już główni teraz Hasenhüttl przez przejsciówki.
@SpawaczPolimeru:

Na Ole i euro jest co chwila ostatnio legion 5 z 1660Ti i i7 10750H za 4750.


17-stki nie mają nawet w ofercie, a 15" z 10750H za 4750 zł to gorszy wybór niż ten sam Legion 5 z 8 rdzeniowym ryzenem 4800H za 4650 zł.
Wydaje mi się że w do około 3500 jest błąd w opisie Huawei Matebook 14 2020. On nie ma matrycy błyszczącej?


@Zsim: Tak jest błąd, ma on matrycę błyszczącą w 16GB wersji mam to napisane poprawnie, ale już poprawiłem, dziękuję za zwrócenie uwagi.

Polecisz konkretną kość RAM do tego komputera? (8GB)


@Jacekplacek123: Fabrycznie tam pewnie będzie kość samsunga sodimm ddr4 3200MHz CL22, nie jest to konieczne by druga również była
@Pustulka: kiedy można spodziewać się przedziału do 6k? Szukam laptopa, do pracy, mniej więcej w takich pieniądzach.

Liczą się dla mnie:
- wydajność proc/ram
- wydajne chłodzenie
- wygląd - minimalistyczny, nie gamingowy, żeby nie było wstydu pokazać się z lapkiem w biurze/u klienta
- Win 10 Pro, albo bez systemu, to sobie dokupię

Nie mają znaczenia:
- rozmiar
- grafika - nie gram, nie potrzebuję tu wydajności
- ekran -
Dopiero co zauważyłem, ze wpadł mi kod do euro na 20% czy to nie będzie czasem lepsza opcja?


@haesor: Ten akurat nie. 4 rdzeniowe i5 i 90W RTX 2060. Jak już to raczej inne lenovo niż to. Zawsze też możesz jakieś wziąć, tylko może niekoniecznie to i sprzedać z zyskiem.

- wygląd - minimalistyczny, nie gamingowy, żeby nie było wstydu pokazać się z lapkiem w biurze/u klienta


@westsajd: Zostanie ci
@Shanix:
Z tą dostępnością, szczególnie w x-komie może być ciężko. Warta uwagi może być też wersja z 1660 Ti jeżeliby była wyraźnie tańsza. Jeżeli ma to być laptop do gier to również z 6 rdzeniowym 4600H o ile matryca będzie w wersji 144Hz 300 Nitów.
@Pustulka: dzięki za pomoc. Nie byłem świadomy tych wymagań odnośnie RAMu.

Natomiast x-kom ma go bardzo drogo, może gdzie indziej, w jakimś media expert, oleole czy euro rtv agd trafi się lepsza oferta

Tak jak piszesz, jest lipa z dostępnością. Niestety tylko x-kom ma go z 4800h więc chyba dyktują ceny ( ͡° ʖ̯ ͡°)