Wpis z mikrobloga

Znowu dostałem zaproszenie od Koreańczyków na picie, byłem przed wczoraj( ͡° ͜ʖ ͡°). Statystyki jednak nie kłamią. Według GUS w 2019 roku przeciętny Polak wypił 9,78 litrów alkoholu. Koreańczycy - jak się okazuje - mają ogromny problem z piciem - w ciągu tygodnia wypijają oni bowiem średnio 13.7 kieliszka alkoholu, podczas gdy w Rosji liczba ta wynosi 6.3.
#korea #alkoholizm #alkohol #polska
  • 7
@EntropyVirus kiedyś czytałem o azjatach że oni ogólnie są podatni na uzależnienia. Pamiętam że w artykule było głównie właśnie o alkoholu i hazardzie. Z alkoholem podobnie jest wśród Indian w Kanadzie. Podobno strasznie łatwo im wpaść w uzależnienie i dużo młodych nie daje później rady.
@satiata: Około 40% populacji Azjatów reaguje na alkohol znacznie mocniej niż Polacy czy Rosjanie. Powodem tego jest genetyczna mutacja, z powodu której powstaje nieaktywna forma dehydrogenazy-2 aldehydu (ALDH2). Takie osoby, w momencie gdy piją alkohol, reagują podobnie jak alkoholicy, którym wszyto esperal. W ich organizmie gromadzi się aldehyd octowy który sprawie, że twarz czerwienieje (polimorfizm), serce bije szybciej, pojawiają się nudności i wymioty. Co więcej, nieaktywna postać ALDH2 zwiększa u nich