Wpis z mikrobloga

Czy jeśli nie wrzucałem w koszty ZUSu (w sumie niczego poza zakupami na firmę nie wrzucałem, co poza ZUS z automatu jest kosztem?), to całą nadwyżkę podatku dochodowego dostanę w zwrocie z automatu czy muszę o to specjalnie wnioskować?
Tak, wiem -> szukam już księgowej. Chętnie przyjmę polecenia.

#jdg #dzialalnoscgospodarcza
  • 8
Musisz ...
1. Musisz poprawnie zaksięgować zus do poszczególnych miesięcy
2. Odliczyć w tych miesiącach zus w koszty i zdrowotną od podatku
3. Tak wszystko przeliczone wpisujesz w pit roczny i wtedy dostaniesz zwrot nadpłaconego podatku.

Co jeszcze z automatu jest kosztem? wszystko co służy ( teoretycznie ) do osiągnięcia przychodu. Katalog jest tak bujny jak Twoja wyobraźnia i dar przekonywania.
z automatu jest kosztem


@kuncfot: nie, to, co służy do osiągnięcia przychodu nie jest kosztem "z automatu" - póki faktur ni masz i nie wrzucisz, to nie są z automatu :)
Mirkowi @wanderlust00 z tego co rozumiem chodzi o takie koszty, dla których nie musisz mieć faktury, a i tak są. To tylko ZUS. Na wszystko poza ZUS potrzebujesz papierów.
@kuncfot: @OsSikorskiego: dzięki, miałem na myśli dokładnie to co ziomek z Sikorskiego napisał. Czyli muszę wszystkie składki ZUS dodać jako koszty + zdrowotną odliczyć od podatku albo co miesiąc albo w rocznym rozliczeniu PIT, Urząd Skarbowy ma to w d*pie w innym wypadku i nie odda mi kasy jak sam nie wyliczę. Tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wanderlust00 powinno Ci zależeć, żeby to robić na bieżąco. Wtedy masz kasę na rozwój, bo płacisz mniej. Dodatkowo jak jesteś VAT owcem to inaczej niż comiesięcznie nie rozliczysz (o ile nie wybrałeś płatności VAT np. kwartalnie). Jpk VAT też nie wystarczy, że raz wyślesz, musisz co miesiąc.
Co do poleceń księgowości może chcesz Mirka? @kuncfot się tym zajmuje
@OsSikorskiego: nie no koszty firmowe VAT rozliczam regularnie, ale totalnie zapomniałem o wrzucaniu składek ZUS w koszty uzyskania przychodu, więc płacę za duży dochodowy od wielu miesięcy. Zastanawiam się teraz jak najlepiej to wyrównać i czy z głupoty mi to nie przepadło. dzięki za polecenie, odezwę się w wolnej chwili do niego