Wpis z mikrobloga

to tak źle jest z retropie, nie ma sensu tego stawiač na rpi 4?


@vicariousuoiraciv: raczej chodzi o same wady rpi:
- system na karcie pamięci
- brak acpi
- czasami średnia emulacja pod arm
- stosunkowo wysoka cena w porównaniu do innych rozwiązań (jak podliczysz wszystko)
Nie jest źle ale na x86 jest lepiej.
@vicariousuoiraciv: Byłoby lepsze do gier. Do tego będziesz mógł pograć w retro gry x86. Jedyna wada to około 3-4x większa apetyt na prąd. Zamiast t620 brałbym jednak t520. Pi4 będzie lepsze do netflixa, czy projektów typu domoticz, domowy NAS, albo do nauki elektroniki. No i dobrze trzyma cenę, więc nie stracisz dużo jeśli ci się znudzi.

Wystarczy taka z dużym radiatorem czy iść w jakieś wiatraki?


@vicariousuoiraciv: Wystarczy sam radiator
@chciwykrasnolud: dzięki wielkie za odpowiedź, no właśnie chyba pójdę w rpi, może się tym pobawię i postawie tam home assistanta jak mi sie granie w retropie znudzi. Zastanawiam sie nad tą obudową, nie chce podkręcać, myślisz, że taka (jedna z najtańszych na botlandzie) byłaby ok? ma jakiś tam wiatraczek więc powinna ogarnąć sprawę https://botland.com.pl/pl/obudowy-do-raspberry-pi-4b/16791-obudowa-justpi-do-raspberry-pi-4b-z-wentylatorem-czarna-5903351242615.html
CPU są bardzo podobne w zastosowaniach jednowątkowych ale GPU już zostawia intela w tyle. I nie chodzi tu tylko o wydajność (różnica około 20-40%) ale przede wszystkim o to, że wiele starszych gier ma w wymaganiach że nie działa na igpu intela. I ten zapis to niestety prawda. Nie jest tak tragicznie jak z GMA ale dużo gorzej niż u AMD.


@vicariousuoiraciv: ok tego nie wiedziałem, sądziłem, że w przypadku tego