Wpis z mikrobloga

Witajcie, kupiłem niedawno dysk WD Blue SN550 NVME 1000GB i niestety, ale instalacja w moim systemie nie powiodła się. Mój komputer ma płytę MSI Z97 Gaming 3 z procesorem i5-4690k i wyczytałem w instrukcji, że do montażu w/w dysku potrzebuję ustawić w BIOSIE opcję UEFI (czyli zmienić z "UEFI + Legacy"). Przy takim ustawieniu komputer wgl nie uruchamia systemu (w trybie UEFI + Legacy działa mój SSD Samsunga na złączu SATA), a nowy dysk dalej nie jest wykrywany. Jestem już trochę w tyle z nowymi technologiami, dlatego byłbym Wam bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie. Jeśli nowy zakup jest zwyczajnie niekompatybilny z moim komputerem, dajcie znać - mam jeszcze możliwość go zwrócić.
#komputery #pcmasterrace #informatyka #technologia #windows #elektronika #dyskssd #pytanie
  • 32
@LazyInitializationException: tylko takie informacje znalazłem na stronie producenta i w instrukcji:
Z97 GAMING 3/ H97 GAMING 3
- Intel Z97/ H97 Express Chipset
- 6x SATA 6Gb/s ports (SATA1~6)
- 1x M.2 port*
- M.2 port supports M.2 SATA 6Gb/s module
- M.2 port supports M.2 PCIe module up to 10Gb/s speed
- M.2 port supports 4.2cm/ 6cm/ 8cm length module
- Supports RAID 0, RAID1, RAID 5 and RAID 10
@LazyInitializationException: aktualnie mam system na innym ssd (Samsung 840 na Sata) i komputer działa, przełączyłem teraz opcję bootowania w biosie na samo UEFI (z Legacy + UEFI) i komputer startuje normalnie, właśnie piszę z niego ten komentarz, ale dysk jak nie był wykrywany, tak nie jest.