Wpis z mikrobloga

@AbaddonLincoln @wormwood89: zamiast wdawać się w pyskówki z przypadkowymi ludźmi, wolałabym usłyszeć jakąś rzeczową opinię ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chciałabym żeby ten rower został ze mną na lata. Nie ukrywam, że Rondo mi się po prostu podoba, a poza tym to polska firma i fajnie wspierać swoich.
@nioncia:

Warto dopłacać do karbonu ponad 3k?


Warto. Jeżeli to nie jest problem finansowy dla ciebie, to nawet się nie zastanawiaj.

Jakie są sensowne alternatywy?


Inne znane marki z karbonową ramą, Rose, Specialized, Cannondale, Trek, Merida itd. ale wszędzie karbonowy gravel będzie kosztował raczej powyżej 10 tys.

Z ciekawostek to Decathlon oferuje teraz w przedsprzedaży gravela na tytanowej ramie za 2400€, nie ma go w polskiej dystrybucji. Dostawa pod koniec pierwszego
Pobierz
źródło: comment_1605552919tpurSJXLYHYJwvp0JvmXQU.jpg
@nioncia: podoba Ci się CF2 to bierz CF2 - rower przede wszystkim ma się podobać. Sam dopłaciłem podobną kwotę tylko do ramy plastikowej (Trek Domane SL 4 zamiast AL 4) i drugi raz bym to zrobił :) Niedługo będę składał trzeci rower na ramie karbonowej.
@nioncia: pełna zgoda co do tego, że rower ma się Tobie podobać. Potem się pojawiają problemy z motywacją do jazdy. Jeżeli możesz taki zakup udźwignąć to się nie zastanawiaj.

Jakieś Ronda już na mirko się pojawiały, na mojej stravce też widziałem kilka, narzekań większych brak (oprócz jednego typa, który miał z rurą sterową problem w NS Rag)
@nioncia: Raczej nic z polskich, wyhajpowanych producentów typu Rondo, NS którzy na rynku są...3(?) lata oraz nic z Kross, Romet etc. To wszystko jest klepane w Chinach i tylko i wyłącznie składane u nas. Żaden element nie powstaje w polsce (oprócz karbonowych ram Krossa). Polskie rowery to w 99% Chińczyki. Oczywiście nie zarzucam nic Chińczykom, bo wszyscy tak robią. Ale polscy producenci to głównie hype i nic więcej. Ani historia, ani
Inne znane marki z karbonową ramą, Rose, Specialized, Cannondale, Trek, Merida itd. ale wszędzie karbonowy gravel będzie kosztował raczej powyżej 10 tys.


@dybligliniaczek: No i właśnie nie bardzo rozumiem hejtu na Rondo i argumentów, że płacisz za marketing skoro Rondo CF2 wyszedłby mnie z upustem 10k z groszami, a Treki albo Spece z podobnym osprzętem startują od 13, 14k.
@nioncia: Powiem inaczej, nie kupiłbym NIC polskich producentów, nawet z rabatem 50%. Nigdy :). No dobra, może coś do Rychtarskiego.
I jeszcze jedna rzecz, różnica między sztywnością alu i karbonu w zasadzie dla nas nie istnieje :).
Oczywiście jak Cie stać, to kup Rondo, proste. Ale jak już wywalać na rower 10k to coś ładniejszego od "lepszej" marki niż Chinskie ramy składane w Polsce. Te ramy można kupić w normalnym sklepie
@damian_co_dalej: Widzisz, z Chinami nie chodziło mi o niską jakość.
Po prostu polskie marki klepią rowerki i dają ceny jak producenci w TOPie. Tak działa marketing, drogie = dobre. Tak nie jest :)
@uysy: póki co nie podałeś ani jednego sensownego powodu, dla którego OP ma nie brać coś co jej się podoba. Argument z Chinami jest co najmniej słaby. W aktualnych czasach wszystko jest z Chin i są również rzeczy wysokiej jakości. Także póki co twoja merytoryka to zwykle internetowe napinanie wielkiego znafcy.
Jeżeli szukasz czegoś co będzie na lata i nie jest tylko hypem (no ale płaci się za marke i doświadczenie oraz R&D):

Canyon:

https://www.canyon.com/en-pl/gravel-bikes/all-road/grail/

Specialized:

https://www.specialized.com/pl/pl/gravel-bikes

Trek:


@uysy: Myślałam o Canyonie (Grail 7), tylko średnio pasuje mi wywalenie ponad 10k na rower którego nawet nie zobaczę. Model dystrybucji to jakieś nieporozumienie. Co do Speca czy Treka to 15k za karbon to już jednak trochę za dużo.

A jeżeli chcesz karbon który
Widzisz, z Chinami nie chodziło mi o niską jakość.

Po prostu polskie marki klepią rowerki i dają ceny jak producenci w TOPie. Tak działa marketing, drogie = dobre. Tak nie jest :)


@uysy: No to pokaż mi gravla w karbonie (nie z Decathlonu bo takiego nie chcę) za mniej niż 10k. Rondo kosztuje 10,5k, Trek 15k. Która marka z dwóch wymienionych jest przehajpowana? Pytam zupełnie serio.
@nioncia:
Dobra, to po kolei.

Myślałam o Canyonie (Grail 7), tylko średnio pasuje mi wywalenie ponad 10k na rower którego nawet nie zobaczę. Model dystrybucji to jakieś nieporozumienie.


@nioncia: Ja teraz będe kupować prawdopodobnie Canyona Ultimatea i wiesz co? Rower można odesłać, za darmo, przez 30dni. Możesz zamówić, popatrzeć i powiedzieć że nie chcesz. Nikt nie sprawdza. Możesz nawet na nim się przejechać i też za darmo zwrócić. Dzięki temu