Wpis z mikrobloga

Czy chcąc zbudować aplikację na Androida w Android Studio, która pobierałaby dane z bazy danych i czujników które byłyby podpięte pod Raspberry PI (+ rozproszoną sieć), z programem napisanym w Javie (i postawionym właśnie na Raspberry), naturalną koleją rzeczy byłoby wykorzystać:
- Spring Framework jako backend
- Rest API jako interfejs (czy raczej tego się nie robi w ten sposób i lepiej jakiś protokół np. MQTT?).
Czy chcąc zbudować coś takiego dopuszczam się rażących błędów już na etapie założeń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #java #raspberrypi #android #spring
  • 19
@marylin17 a w sumie to co mialaby robic ta aplilacja xd bo to chyba najpierw musisz okreslic co masz robic, a pozniej wybierasz technologie

Moze jakas stronka webowa postawiona na raspberry pi bedzie lepsza, a Ty bedziesz sie z nia laczyl z przegladarki
@przepyszna_frytka: chciałbym uruchomić sobie prostą automatykę domową z możliwością rozbudowy, a przy okazji czegoś się nauczyć (dlatego nie jakieś Domoticze, Openhaby).

Też myślałem o stronce webowej, możliwe że pójdę w tym kierunku.

Jednak nadal ciekawi mnie w jaki sposób byłoby najwygodniej zrealizować właśnie taką wymianę informacji pomiędzy PC <-> Android korzystając z TCP/IP.
@marylin17: Implementujesz sobie push notifications i tyle, gdzie tu problem?

a kwestii śmierci czegokolwiek, to OSGi dostał specyfikację R7 i wcale nie zamierza umierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@globalbus: COBOL pewnie też do dzis ma updaty ;) Ja mówie z praktycznego punktu widzenia -> praktycznie nikt z tego nie korzysta, szukać oferty pracy z OSGi to ze świeczką, nie ma to zresztą specjalnie sensu bo mikroserwisy
Jedyny duży projekt który leci na OSGi o którym wiem to EGS-CC i wszyscy z branży albo się śmieją albo ubolewają (jak muszą przy tym pracować), że ktoś podjął taką decyzje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Duże korpo to dalej ESB oparte na tym. Wszystkie ServiceMix, Fuse, etc to pod spodem karaf. Ja nie narzekam, dobrze mi się w tym robi. Nie ma też problemu to skonteneryzować,
@marylin17: o ile pamiętam, to aplikacja frontendowa na androida w openhab to REST API. Punktem, gdzie odbywa się logika sterowania, jest serwer openhab. Analogicznie jest chyba wszędzie indziej, rozproszenie odpowiedzialności byłoby ciężkie do ogarnięcia.