Wpis z mikrobloga

Linia argumentów mojej matki broniących pape.

- kiedyś nie było internetu, więc nie mógł wiedzieć,
- dziwisz nic mu nie mówił, ani nikt z jego "pracowników",
- ona żyła w tamtych czasach, więc wie, a ja gówno wiem, bo nie było mnie wtedy,
- jp2 jako jedyny papież wyszedł do ludzi,
- na jego pogrzebie był cały świat,
- gdyby nie on, to w ogóle nie mógłbym mówić takich rzeczy, bo nie byłoby mnie ani polski,
- lewaki chcą zniszczyć kościół, dlatego tak mówią,
- franciszek jest lewakiem i mówi tylko takie rzeczy, które przypodobają się mediom,
- liczył się z nim nawet Fidel Castro.

Coś tam jeszcze gadała, ale nie pamiętam xD

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#religia #kosciol #jp2 #2137 #bekazkatoli #pedofilewiary
  • 28
ALE CZEGO NIE ROZUMIESZ GÓWNIARZU PAPIEŻ KOCHAŁ GÓRY NIE NAZYWAJ SIE WIECEJ POLAKIEM SKORO OBRAŻASZ PAPIEŻA!!!!!!!!


@Horkheimer: Ja juz dawno nie nazywam siebie polakiem, jestem ludnoscia polskojezyczna zamieszkujaca tereny lechitow.
@Lonilele: moja wczoraj podczas rozmowy na snapchacie podobne tezy głosiła; "bo księża to MOŻE i owszem, grzesznicy, ale papieża to Ty szanuj, bo..." i tu patrz Twój post ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@przegrany_przegryw: Z tym to akurat prawda. Gdy rozmawiam o polityce ze starszymi w rodzinie, to też łatwo wpadają w podobny, radykalny ton. Chodź zauważyłem, że także się czasem łapię na tym samym, gdy rozmawiam z młodszymi i nie silę się na znajdowanie w głowie dobrych argumentów (mimo, że je mam), tylko przytaczam klepnięte przykłady. Ze starymi jest podobnie. Pewnie tu też jest kwestia nieumiejętności prowadzenia dyskusji i argumentowania, no ale tego