Wpis z mikrobloga

Po dwóch (trzech?) latach samodzielnej, bylejakiej nauki hiszpańskiego przez Duolingo / Memrise / czytania internetu / słuchania radia / jutuba / powtarzania audiofiszek - dzwonię sobie na luzie do typa z ogłoszenia o wynajem pokoju i dogaduję wszystkie szczegóły ( ͡° ͜ʖ ͡°). Feels good man.

A tak zaczynałem: https://www.wykop.pl/wpis/32454327/dokladnie-trzy-miesiace-temu-z-nudow-zaczalem-uczy/

Może to będzie motywacją dla kogoś :)

#hiszpanski #jezykiobce #chwalesie
krejdd - Po dwóch (trzech?) latach samodzielnej, bylejakiej nauki hiszpańskiego przez...

źródło: comment_1605029552PSfj7VLPIuE8VK25OzdePr.jpg

Pobierz
  • 28
@aletypteej: różnie, raczej nie nazwałbym tego specjalnie nauką, bo z zeszytem i długopisem nie spędziłem ani minuty. Bywało, że radio miałem włączony cały dzień, w samochodzie słuchałem podcastów tylko po hiszpańsku (głównie Espanol con Juan), potem czytałem trochę internetu z Google Translatem, oglądałem Narcos po hiszpańsku z napisami hiszpańskimi. Stopniowo więcej i więcej - i tak jakoś można uznać, że w zasadzie przestałem czytać polski internet i czytam już teraz głównie
@krejdd: Ja przez ostatnie miesiące ogrom czasu spędziłem oglądając hiszpańskie streamy na twitchu i hiszpańskiego youtuba i dzięki temu potrafię w zasadzie zrozumieć każdą wypowiedź. Natomiast jeśli mam coś powiedzieć to jest znacznie gorzej. Ale u mnie to nie kwestia języka, bo w angielskim z mówieniem też mam spore kłopoty.
@aletypteej: nie znam się ale wypowiem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ciężko określić ale tak patrząc na sucho na różne dane to tak żeby swobodnie rozmawiać to trzeba osiągnąć poziom b2, jest to jakieś 600h nauki języka. Wiadomo może się to różnić, w zależności od człowieka, gdzie mieszka i innych rzeczy ale dla większości to będzie podstawa. @krejdd: się uczył z 2 lata języka czyli wyjdzie
@dziadeq: umiałem już używać języka do podstawowych rzeczy po 4 miesiącach, do w miarę swobodnego, niegramatycznego wyrażania myśli jakoś po ośmiu. Potem się mi znudziło i przez rok w zasadzie nie miałem ciśnienia na hiszpański internet, na początku tego roku wróciłem do prasy / internetu hiszpańskiego.

Bardziej się rozpisałem tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/52522231/po-przygodach-z-jezykiem-hiszpanskim-i-nauczeniu-s/#comment-186284889
@krejdd: czyli jakbyś podliczył to tak wyjdzie te w okolicach 500-600h takiej nauki, skoro prawie rok miałeś "przerwy" bez ciśnienia

gratulacje bo jednak jest to osiągnięcie gdzie w dzisiejszych czasach króluje lenistwo (czy tam prokrastynacja jak to ludzie nazywają żeby ładniej brzmiało)
@krejdd sam właśnie uczę się niemieckiego i wyznaje dość podobna zasade co Ty.
Pamiętam jak nauczyłem się angielskiego będąc w gimbazie. Stało się to w wyniku mojego wkurzenia, że mam fajne giereckzi na kompie ale totalnie nie kumam co się tam dzieje. Toteż wziąłem słownik do łapy i jak czegoś nie kumalem to tłumaczyłem. I w taki zupełnie naturalny sposób nauczyłem się sam.
Podobnie robię teraz z niemieckim. Uczę się w aplikacji,