Wpis z mikrobloga

ale klocki to ty chyba zębami rozczepiałeś, co?


@fizzly: a kto tak nie robił? Jak jakiś czas temu u rodziców w domu wyciągnąłem wielką miskę z klockami, to byłem przerażony jak te klocki wyglądają. Ich stan znacznie odbiegał od tego co zapamiętałem jako mały gnojek xD
Separatory:
https://brickset.com/sets/630-3/Brick-Separator-Orange
https://brickset.com/sets/BAG6-1/Grey-Brick-Separator-with-Black-Frame-Pieces

były dorzucane tylko do niektórych zestawów i to pewnie jeszcze tych największych
@damw: @Bestek: zgadza się, z resztą jak bawiłem się lego u kuzyna (ja nie miałem zbytnio lego, może z dwa zestawy mniejsze) to też zawsze żarliśmy klocki, a separator leżał sobie gdzieś tam...odłogiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FoxX21: zgadzam się, jedno z fajniejszych rozwiązań. Do tego w skrzyni można było umieścić siedzącą minifigurkę z założonym "nowym" dla tamtych czasów otwieranym plecakiem - więc wchodziło do niego nawet 3 osoby ;)
@Bestek miałem właśnie napisać, że czarna lornetka to mały wydatek, ale sprawdziłem - na BL w PL od 2.5 najtańsza ale inne oferty to nawet 5zł za szt (sic!). Na allegro za 1zł ale przesyka 10zł. Paranoja...

Dobrze,
a separator leżał sobie gdzieś tam...odłogiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fizzly: burżuj

a przecież przez neta się wtedy nie zamawiało i też nie wszystkie zestawy były tak łatwo dostępne, separator to było marzenie, a tak to niestety szły w ruch zęby ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FoxX21: no dokładnie to napisałem przecież. Swoją drogą, dużo dzieciaków nawet mogło nie wiedzieć co to za
@enzojabol: tak, potrafiłbym z pamięci odtworzyć każdy model który budowałem w dzieciństwie, moją specjalnością były zestawy Technics, wszystkie zestawy, wszystkie klocki, dziesięciokrotnie więcej niż wspomniał op, miałem wymieszane w ogromnej skrzyni. Proces budowania sprowadza się do logicznego odtworzenia struktury punkt po punkcie. Widząc dany klocek wiem gdzie powinien się znaleźć i z jakimi innymi innymi powinien być połączony by stworzyć spójną całość. To jest jak puzzle.
Dzisiaj ta umiejętność pozwala mi