Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo, że rzadko się udzielamy, to mirko obserwujemy regularnie, a w ostatnich dniach jest ono przepełnione raczej mało optymistycznymi wpisami. Liczymy na to, że ten post da wam chociaż na chwilę odetchnąć od trudnej sytuacji, która dotyka nas wszystkich, i że taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale do rzeczy - przygotowaliśmy dla was kolejne #rozdajo . Tym razem do dwóch wygranych osób poleci po jednym zestawie - Twój Browar Domowy, przy czym osoby wygrane mogą wybrać jeden z proponowanych brewkitów. Link do zestawu: https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/zestawy-sprzetowe/twoj-browar-domowy?search_query=twoj%20browar%20domowy&fast_search=fs

Zasady znacie. Losowanie w niedzielę o 20, wysyłka w najbliższy poniedziałek.

Powodzenia!
twojbrowarpl - Dzień dobry Mirki i Mirabelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo, że rzadko się udzi...

źródło: comment_160346302637YadtCqNL6FAwdC6sPZvB.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@miniacz: W sumie jak smakowo? Warto się bawić, czy raczej sztuka dla sztuki? W sumie da się tak zrobić piwo miodowe? To pytanie tez do @ambro90: bo widzę ze ogarniasz. Zaraz mnie skusicie i kolejna kasa zniknie z konta ( ͡° ʖ̯ ͡°) @twojbrowarpl: jak już zainteresowaliście to może jakiś kod rabatowy na dobry początek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CapaldiTheDoctor pewnie się da, ale w takie wynalazki się nie bawiłem i nie planuję. Kwestia wprawy, spokojnie można robić piwa na poziomie kraftów za ułamek ich ceny. Ogranicza jedynie wyobraźnia, chmieli jest mnóstwo, słodów także dużo, można też stosować różne dodatki do piw. Jest to ogólnie duża zajawka jeśli się trochę załapie. Na pewno warto co nieco podejrzeć w internetach jak warzy się w domu. Na yt są różni domowi piwowarzy
  • Odpowiedz
@CapaldiTheDoctor: Miodowe nie wiem, za pierwszym razem robiłem lagera, teraz zrobiłem IPA, brewkitów jest całkiem sporo, więc musiałbyś poszukać. Według mnie warto spróbować samemu, koszt też nie jest nie wiadomo jak wysoki. Pierwsze piwko mi smakowało, chociaż wiem, że popełniłem kilka błędów i lekko było czuć drożdże tak jak mówiłem, ale teraz przy próbie smaku przy rozlewaniu drugiej partii czułem, że jest lepiej
  • Odpowiedz
@jankielsynpasterza: Na ten weekend niestety nie da rady, ale może za jakiś coś z tego wyjdzie :( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Pesa_elf: koledze z doświadczeniem proponujemy zacieranie :P

@SHOGOKI: TADEK SUMY W POLSCE PO 80 KILO WAŻĄ, TWÓJ SZCZUPAK TO IM MOŻE NASKOCZYĆ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Fire998: Nie wnikamy do czego zostanie użyty fermentor ( ͡~ ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@twojbrowarpl ale tak na poważnie to będę potrzebował trochę słodu pod burbon wiec jakieś promo dla wykopków by się zdało( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz