Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo, że rzadko się udzielamy, to mirko obserwujemy regularnie, a w ostatnich dniach jest ono przepełnione raczej mało optymistycznymi wpisami. Liczymy na to, że ten post da wam chociaż na chwilę odetchnąć od trudnej sytuacji, która dotyka nas wszystkich, i że taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale do rzeczy - przygotowaliśmy dla was kolejne #rozdajo . Tym razem do dwóch wygranych osób poleci po jednym zestawie - Twój Browar Domowy, przy czym osoby wygrane mogą wybrać jeden z proponowanych brewkitów. Link do zestawu: https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/zestawy-sprzetowe/twoj-browar-domowy?search_query=twoj%20browar%20domowy&fast_search=fs

Zasady znacie. Losowanie w niedzielę o 20, wysyłka w najbliższy poniedziałek.

Powodzenia!
twojbrowarpl - Dzień dobry Mirki i Mirabelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo, że rzadko się udzi...

źródło: comment_160346302637YadtCqNL6FAwdC6sPZvB.jpg

Pobierz
  • 97
@CapaldiTheDoctor: Jeżeli dobrze zakapslujesz to trzyma się bardzo dobrze. Od rozlewu piwo musi postać jeszcze 2-3 tygodnie, żeby dofermentowało. Od tego czasu pierwsza partia stała jeszcze około 2-3 miesiące i żadne piwko się nie popsuło, pomimo tego, że trzymałem je w szafce w domu.
@tonamini: Śmierdzi tylko przy mieszaniu składników i napełnienia wodą, po zamknięciu już zapach znika. No chyba, że przystawisz nos pod samą rurkę fermentacyjną, wtedy czuć przyjemny
@tonamini: Pierwszym razem robiłem lagera i popełniłem kilka błędów, które teraz chciałem wyeliminować. Za pierwszym razem w ogóle nie kontrolowałem temperatury, tym razem starałem się trzymać ten przedział 15-22 stopni. Dodatkowo, na dzień przed rozlewem postawiłem wiadro na takiej wysokości z jakiej będę zlewał, aby osad jeszcze zdążył opaść, bo w pierwszej partii w niektórych butelkach było czuć lekko drożdże. Ogólnie jak na pierwszą przygodę polecam, bo przyjemność z picia własnego
@ambro90: W jaki sposób powinienem to robić? Nie znam się i dopiero zaczynam, także wszelkie uwagi zapamiętam.
@chmlu: Przy rozlewaniu dodaję się cukru/glukozy do butelek, aby piwo dofermentowało i nabrało gazu