Wpis z mikrobloga

Wyprzedzam prawym pasem i się tego nie wstydzę.

Dlaczego tak wiele ludzi myśli że jest to zabronione? W większości przypadków przecież można. Kto ich nauczył, ze nie? Prawo jazdy z czipsów?

Wolą zamiast tego usiąść komuś na zderzaku i migać światłami żeby zjechał.

#pytanie #oswiadczenie #samochody #kierowcy #drogi #ruchdrogowy #kodeksdrogowy #przepisydrogowe #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1602942703Hetz3uhg14RyzFPPfPf1kQ.jpg
  • 60
@TsundereGirl: tak, masz rację, może oznaczać też jezdnię, przepraszam. Z tym że to nie zmienia niczego w tym o czym mówimy. Znak wcale nie musi stać na początku takiej jezdni.

A przepis o wyprzedzaniu w ogóle nie używa terminów "droga ekspresowa" czy "autstrada", mówi tylko o jezdniach i pasach ruchu, w praktyce więc odnosi się do autostrad i większości dróg ekspresowych z wyjątkiem tych o jednej jezdni (na których nawiasem mówiąc
Ooo już @SpalaczBenzyny dał przykład, że są. I tam zgoda - jeśli są 2 pasy w niezabudowanym, to wyprzedzać nie można. Ale jak pisałem, to miejsca gdzie nie można wyprzedzać są wyjątkami. A nie te w których można.
@TsundereGirl: no jak znasz definicję jezdni, drogi i znasz znaki poziome to wprost z nich to wynika. Więc tak, to jest dowód. Rozumiem że Ty jako jedyny przekonujący dowód traktujesz znak D-3, ale to tak nie działa.

Ale jeśli naprawdę tak uważasz to na takiej jezdni nigdy nie wjeżdżasz pewnie na lewy pas, bo przecież Twoim zdaniem nie wynika z niczego, ze to jednokierunkowa, więc boisz się że na lewym pasie
@oslet Praktycznie za każdym razem jadąc A2 w obrębie Poznania wyprzedzam prawym pasem. 3 pasy ruchu i jedzie sobie taki w myśl "nie jestem TIRem, więc prawej nie będę się trzymał, ale też mi się nie spieszy...", no i jedzie środkiem. W dupie to mam, nie będę zmieniał dwóch pasów żeby kogoś wyprzedzić.
@SpalaczBenzyny: Chyba o to chodzi, że @TsundereGirl chce dowodu na to, że na drodze ekspresowej dwujezdniowej każda z jezdni jest jednokierunkowa - przeznaczona do ruchu w jednym kierunku. Bo ponieważ nie ma znaku D-3 to @TsundereGir: uważa, że de facto nie ma niczego co by jasno mówiło, że dwujezdniowa ekspresówka ma jezdnie jednokierunkowe. Absurdalne, aż ciężko mi to przez klawiaturę przepuszczać.

Ale w sumie są rozporządzenia które i o tym