Wpis z mikrobloga

#wlosy #kosmetyki
Co zrobić aby wygładzić trochę i aby się nie plątały?
Na zdjęciu świeżo umyte i jakieś 5min od rozczesania.

Jak niezapomne to co miesiąc chodze na saune do fryzjera, maski nic nie dają, olejkowanie też próbowałam.

Są takie "skudłacone". Zawsze dochodzę do momentu jak teraz i stwierdzam "zaniedbane" ścinam i zaczynam od początku.
Pobierz x.....5 - #wlosy #kosmetyki
Co zrobić aby wygładzić trochę i aby się nie plątały?
N...
źródło: comment_1602506744zpy1X0pUNlN8HVNCx9Yp2p.jpg
  • 66
@octave25: pudło! XD
Akurat doete mam spoko - duzo z pary, kaszy, duzo warzy, mieso rozne, raczej nie smazone, witamin mi jie brakuje, kiedys robiłam wlosowe kuracje z siemieniem, pokrzywami, skrzypami i innymi cudami.
Suplementy tez mam dopiete (witamina d3, tran, cynk, sporadycznie magnez). Tluszczy tez nie unikam i bialko rowniez w normie (z pol roku temu sie jeszcze zdarzalo miec zachwiania z tym i iedzac glownie warzywnie)
@octave25: zaczelam kilka msc temu pracować z dietetykiem. Zakładam, że on wie najlepiej co mam robić. Ewidentnie było coś nie tak (i chyba za mało tłuszczy) bo jest poprawa mimo ze produkty i rodzaj dan bardzo podobny
@xigapot505: a dobrze myjesz i osuszasz ręcznikiem włosy? To ma niesamowity wpływ przy długich włosach, najlepiej je myć partiami, jak fryzjer - tj. masaż głowy i skóry, później coraz niżej partiami, dochodząc aż do końca (absolutnie nie brać wszystkich włosów do góry i memłać na czubku głowy, to najczęstszy błąd), po myciu delikatnie je pościskać w rękach żeby pozbyć się nadmiaru wody i na koniec podociskać ręcznikiem, popsikać odżywką w mgiełce
@xigapot505: bardzo polecam zrobić glutek z siemienia lnianego i po umyciu włosów nałożyć na ok godzinkę na wilgotne. Potem pluczesz i gotowe!

U mnie robi niesamowita robotę, a ciężko moje włosy wygładzić bez ulizywania.

A poza tym to spróbuj jeszcze innych olejów. Pisałaś Bp o kokosowym, a on takim włosom bardziej szkodzi niż pomaga. Może spróbuj arganowego, migdałowego albo z awokado?
@Norkanerka: tak, w ten sposob myje. Recznik sportowy, wiec nawet sie te wlosy raczej nie placza dodatkowo od recznika

@Dru_Gru: No wlasnie, szukam czy moze jest do odratowania czy jednak do ciecia. Kazdy fryzjer do ktorego przychodze mowi ze wlosy mam zdrowe i tyle co koncowki. I Ci fryzjerzy to nie panie graznyki co od 40 lat robia trwale, a normalni w Warszawie.

@octave25: Nie wiem. Zawsze wlosy zaczynaly
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xigapot505: rozjaśniasz? Jeśli tak to masz wyjaśnienie. Jeśli nie, to może już są za długie? Nie każde włosy dobrze znoszą taką długość, zwłaszcza jeśli często nosisz rozpuszczone to cały dzień "pracują" i się ocierają o siebie. To samo w nocy.

Pomijając pielęgnację i różne zabiegi mogę Ci polecić toner z Matrixa. Ma w składzie ceramidy i jakieś inne rzeczy które odbudowują włosy i po nałożeniu są przez jakiś czas mega gładkie.