Wpis z mikrobloga

#kuchnia #chwalesie #projektowanie #stolarstwo #protip

We wczorajszym wpisie o "wypasionej" kuchni zrobionej przez jednego Mireczka, dodałem zdjęcie swojej kuchni i chyba również przypadła wam do gustu. Generalnie to jesteśmy zadowoleni z tego jak to nam wyszło ;) Sami projektowaliśmy, oczywiście przy wsparciu pinterestu ;P dlatego jeżeli ktoś dopiero zaczyna przeszukiwać internet pod kątem inspiracji to chętnie coś mogę podpowiedzieć. Nasza kuchnia nie jest duża 8m2, kolory to RAL 5008- granat i RAL 9016 biel. Zlew Blanco, blat Egger marmur torano, natomiast podłoga płytki marazzi TREVERKCHIC NOCE ITALIANO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych płytek, naprawdę imitują drewno nawet z bliska! Nie chcieliśmy dzielić przestrzeni więc na podłodze zdecydowaliśmy się na jednakowe płytki w salonie i kuchni.
Najbardziej jestem jednak zadowolony, że się uparłem (gdzieś na filmie w stanach widziałem) zmywarkę na wysokości! To jest game changer i polecam każdemu. W Polsce raczej mało kto tak robi i wykonawcy kręcą nosem, ale użytkowo to jest bajka, normalnie stoisz i sobie ogarniasz zmywarkę <3
Generalnie cały czas jesteśmy w trakcie dopieszczania jak widać po lampach :)
rysiul86 - #kuchnia #chwalesie #projektowanie #stolarstwo #protip

We wczorajszym w...

źródło: comment_1602093965IXzy6GxpRifVgYDqXHDOV2.jpg

Pobierz
  • 61
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@rysiul86: No właśnie jak pierwszy raz zobaczyłam foto tej kuchni to sobie pomyślałam _ale pinterestowa_ :) Bardzo fajna, podoba mi się, chociaż z drugiej strony jestem ciekawa, co można zmieścić do tych malutkich szafeczek z okienkami na górze.

Pomysł ze zmywarką - mega! Ale - czy nie ma przeciwwskazań od producenta w instrukcji montażu? Chodzi mi o to, czy można nadal mieć gwarancję jeśli jest w ten sposób zamontowana?
@Mmmkurla: Dzięki! Co do pralki to myślę, że w jakimś stopniu na pewno, ale szczerze to chyba kwestia indywidualna, osobiście w ogóle mi nie przeszkadza więc ciężko mi to ocenić.

@alyaoo: Dzięki! malutkie szafeczki, są oświetlone robią fajny klimat wieczorem i stoją tam kieliszki do szampana i generalnie jakieś rzadziej używane przezroczyste szkło :)
Co do zmywarki to nie ma przeciwwskazań wystarczy trzymać się zaleceń co do montażu wężyka odpływu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@rysiul86: bardzo ładna chociaż te wiszące szafki mi nie pasują, ale to może skrzywienie zawodowe. No i kurna, już z kilkadziesiąt kuchni albo sto parę zrobiłem a nie pomyślałem do tej pory żeby chociażby zaproponować klientowi zmywarki wyżej. Cieszę się że trafiłem na twój wpis. Pozdrawiam i życzę żeby szuflady się nie rozjechały
@alyaoo Nawet lepiej bo pompa odprowadzajaca wode nie musi jej pompowac tak wysoko. Zmywarka ma zazwyczaj tylko wejscie wody z gory i odplyw. Oraz oczywiscie przewod zasilajacy. Z takich urzadzen ktore nie powinny stac na samej plycie meblowej to jedynie pralka chyba. A i to jedynie ze wzgledu na wibracje i potrzebe jak najsztywniejszego podloza.
@ThreeLeggedCrow: dzięki! Właśnie wiem, że wykonawcy nie wiem czemu tego rozwiązania unikają. Tzn. wiem czemu bo tam trzeba przemyśleć otwieranie się frontu aby przy zamkniętej ładnie licował ;) i potrzeba do tego zmywarki z ruchomym frontem. Ale myślę, że warto takie rozwiązanie brać pod uwagę :) Również pozdrawiam i cieszę się, że mogłem pomóc :)

@SemperMediocris: oj tam stronka jak stronka, każdy wrzuca co lubi :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rysiul86: to też trzeba wziąć pod uwagę to żeby zmywarka pod zabudowę była taka która nie wymaga przestrzeni pod frontem, tzn zwykle wymaga podcięcia w cokole co już na starcie sprawia że nie nada się nad szufladę. Producenci nie kwapią się podawać informacji na ten temat